Լևոն Հայրապետյանին պաշտոնական մեղադրանք կառաջադրվի
Հայտնի գործարար, բարերար Լևոն Հայրապետյանին պաշտոնական մեղադրանք կառաջադրվի։ Ռուսաստանի քննչական կոմիտեի գլխավոր քննչական վարչությունից տեղեկացրել են, որ մեղադրանքի առաջադրումը նախատեսվում է հուլիսի 24-ին։ Այս մասին «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ին ասել է գործարարի փաստաբան Ռուբեն Մարգարյանը:
Հիշեցնենք, որ Լևոն Հայրապետյանը կասկածվում է փողերի յուրացման և լվացման մեջ։
Մոսկվայի Բասմանի դատարանը հուլիսի 17-ին կալանավորել էր գործարարին երկու ամիս ժամկետով։ Քրեական գործի շրջանակներում, դատարանի որոշնանբ, կալանք է դրվել «Բաշնեֆտ» ընկերությունում Հայրապետյանի արժեթղթերի վրա, որոնց արժեքը գերազանցում է 300 միլիոն ռուբլին:

Левону Айрапетяну предъявят официальное обвинение
Следствие предъявит официальное обвинение крупному предпринимателю Левону Айрапетяну, подозреваемому в растрате и отмывании денежных средств, приобретенных преступным путем.
«Следователь ГСУ СК России действительно уведомил защиту Левона Айрапетяна, что предъявление обвинения нашему подзащитному планируется 24-го июля», - сообщил ИТАР-ТАСС его адвокат Рубен Маркарьян.
Басманный суд Москвы по ходатайству следователя 17 июля арестовал предпринимателя на два месяца, то есть до 15 сентября. Кроме того, в рамках уголовного дела судом наложен обеспечительный арест на его акции в компании «Башнефть», стоимость которых превышает 300 млн рублей.