Մեկ օրում Իսրայելի ուղղությամբ ավելի քան 90 հրթիռ է արձակվել
Մեկ օրում Իսրայելի ուղղությամբ Գազայի հատվածից ավելի քան 90 հրթիռ է արձակվել։ Այս մասին գրում է «ԻՏԱՌ ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում անելով Իսրայելի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությանը։
«Արձակված հրթիռներից 70-ը պայթել է Իսրայելի տարածքում, մեկը՝ Աշդոդ քաղաքի դպրոցի բակում»,-հայտնում են նախարարությունից:
Իսրայելի հակաօդային պաշտպանության համակարգերին հաջողվել է չեզոքացնել հրթիռներից 18-ը. դրանցից մի քանիսը պայթել են հենց Գազայի հատվածում։

Более 90 ракет было выпущено по Израилю за сутки из сектора Газа, сообщили корреспонденту ИТАР-ТАСС в пресс-службе Армии обороны Израиля.
«Около 70 из них разорвались на территории еврейского государства, одна ракета взорвалась во дворе школы в городе Ашдод», — рассказали там
Системе ПВО «Железный купол» удалось перехватить 18 ракет. Кроме того, несколько ракет разорвались в самом секторе Газа, не вылетев за его границы.
По Израилю за сутки было выпущено более 90 ракет