ՄԱԷ–ն 12 մլն դոլար օգնություն է հատկացրել սիրիացի փախստականներին
Միացյալ Արաբական Էմիրությունների իշխանությունները սիրիացի փախստականներին 12 մլն դոլարի օգնություն են հատկացրել։ Այս մասին հաղորդում է «WAM» տեղական գործակալությունը։ Գումարի մի մասն ուղղվել է փախստականների երկու ճամբարներին Հորդանանում, մյուս մասը՝ Սիրիայի սահմանում մինչև 5 տարեկան երեխաներին, հղիներին և կերակրող կանանց։ Օգնությունից կարող է օգտվել 115 հազար մարդ, ներառյալ՝ 58 հազար երեխա և 30 հազար կին։
2013–ին՝ Սիրիայի դոնոր երկրների միջազգային գագաթաժողովին, ՄԱԷ–ն խոստացել էր օգնություն հատկացնել 2014–ի առաջին կեսին։ Ապրիլին ՄԱԷ–ն Հորդանանում և Սիրիայի ներսում տեղաշարժված սիրիացի փախստականներին 60 մլն դոլարի չափով տրանշ էր հատկացրել։
ՄԱԿ–ի գնահատմամբ՝ 6.5 մլն մարդ մարդասիրական օգնության կարիք ունի Սիրիայում։ Երկրի սահմանները մոտ 2 մլն մարդ է լքել։ Նրանց մեծ մասը բնակեցվել է փախստականների ճամբարներում Սիրիայի հետ հարևան երկրներում՝ Թուրքիայում, Լիբանանում և Հորդանանում։

ОАЭ выделили $12 млн. на помощь сирийским беженцам
Власти ОАЭ выделили на помощь сирийским беженцам 12 миллионов долларов. Об сообщает РИА «Новости» со ссылкой эмиратское информационное агентство WAM.
Часть денег направлена в два лагеря беженцев в Иордании, другая — на помощь детям до 5 лет и беременным и кормящим женщинам в пределах Сирии. Помощью смогут воспользоваться 115 тысяч человек, включая 58 тысяч детей и 30 тысяч женщин.
На международной конференции стран-доноров Сирии в 2013 году ОАЭ пообещали выделить помощь в первой половине 2014 года. В апреле ОАЭ передали сирийским беженцам в Иордании и перемещенным лицам внутри Сирии транш в 60 миллионов долларов.