Յուրի Վարդանյանը հասցրել է բավականին ունեցվածք կուտակել
«Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակված Յուրի Վարդանյանը պետական պաշտոն զբաղեցնելու տարիներին հասցրել է բավականին ունեցվածք կուտակել: 2012թ., երբ նա Սերժ Սարգսյանի խորհրդականն էր, հայտարարագրել էր միայն 650 հազար դրամ: 2013թ, երբ սպորտի նախարար էր, հայտարարագրել էր 2 մլն 920 հազար դրամ: Իսկ ահա նախարարի պաշտոնը թողնելուց և դեսպան նշանակվելուց հետո նա հայտարարագրել է մեկ բնակարան, մեկ սեփական տուն, մեկ ավտոտնակ, հողին ամրացված այլ անշարժ գույք: Բացի այդ, Յուրի Վարդանյանը հայտարարագրել էր միանգամից 5 ավտոմեքենա»,–գրում է «Ժողովուրդ»-ը։
«Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակված Յուրի Վարդանյանը պետական պաշտոն զբաղեցնելու տարիներին հասցրել է բավականին ունեցվածք կուտակել: 2012թ., երբ նա Սերժ Սարգսյանի խորհրդականն էր, հայտարարագրել էր միայն 650 հազար դրամ: 2013թ, երբ սպորտի նախարար էր, հայտարարագրել էր 2 մլն 920 հազար դրամ:
Իսկ ահա նախարարի պաշտոնը թողնելուց և դեսպան նշանակվելուց հետո նա հայտարարագրել է մեկ բնակարան, մեկ սեփական տուն, մեկ ավտոտնակ, հողին ամրացված այլ անշարժ գույք: Բացի այդ, Յուրի Վարդանյանը հայտարարագրել էր միանգամից 5 ավտոմեքենա»,–գրում է «Ժողովուրդ»-ը։

Юрий Варданян успел накопить довольно большое состояние
Назначенный на пост чрезвычайного и полномочного посла Армении в Грузии Юрий Варданян за годы пребывания на государственном посту успел накопить довольно большое состояние. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«В 2012г., когда он был советником Сержа Саргсяна, он задекларировал только 650 тысяч драмов. В 2013г., когда он был министром спорта, – 2 млн. 920 тысяч драмов. После отставки и назначения на пост посла он задекларировал одну квартиру, один собственный дом, один гараж и иное недвижимое имущество.
Кроме того, Юрий Варданян задекларировал сразу 5 автомобилей», - пишет издание.