Լուգանսկի հրետակոծման հետևանքով մեկ օրվա ընթացում երեք մարդ է զոհվել
Լուգանսկում մեկ օրվա ընթացքում ուժային գործողության հետևանքով երեք խաղաղ բնակիչ է զոհվել։ Այս մասին հաղորդվում է քաղխորհրդի կայքում։
«Շտապ օգնությունը նախորդ օրը 160 այց է իրականացրել, որոնցում նշվում է 28 հրազենային վնասվածքների մասին՝ ստացված ռազմական գործողությունների ընթացքում, ինչպես նաև խաղաղ բնակչության շրջանում մահվան երեք փաստի մասին», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ գիշերը Լուգանսկում ականակոծման ընթացքում վնասված է ստացել «Life News» հեռուստաալիքի օպերատոր Վալերի Մորոզովը։

При обстреле Луганска за сутки погибли три человека
В Луганске за последние сутки в результате силовой операции погибли трое мирных граждан. Об этом, как передает «Gazeta.ru», сообщается на сайте горсовета.
«Скорая помощь за минувшие сутки осуществила 160 выездов, из них по факту огнестрельных ранений и травм, полученных в результате боевых действий, — 28. Констатировано фактов гибели мирного населения — 3», — говорится в сообщении.
Также ранее сообщалось, что ночью в Луганске в ходе минометного обстрела легкое ранение получил оператор телеканала «Life News» Валерий Мороз.