15 լուսանկար, որոնք ապացուցում են՝ աշխարհն այդքան էլ վատը չէ
Շատ կարևոր է մարդ մնալը և ծանր պահին օգնության հասնելը։ Եվ բոլորովին նշանակություն չունի՝ որ երկրից եք. անգամ ամենափոքր բարի արարքը երջանկություն կպարգևի։
Իտալիա
Իտալացի ուսուցիչ Անտոնիո լա Կավան երեքականի փոքր բեռնատար է գնել և անիվների վրա մանկական գրադարանի վերածել։ Ճանապարհորդելով երկրով մեկ՝ նա իտալացի մանուկների մոտ փորձում է ընթերցանության նկատմամբ սեր սերմանել։ Բոլոր գրքերը (ավելի քան 1000 անուն) Անտոնիոն ձեռք է բերել սեփական գումարով։ Փոխարենը, հերթական փոքրիկ քաղաք նրա ամեն այցելությունը տեղի երեխաների համար իսկական տոնի է վերածվում։
Նորվեգիա
Սովորական տղաները, վտանգի ենթարկելով սեփական կյանքը, փրկում են ջրի մեջ ընկած գառնուկին։
Եգիպտոս
Քրիստոնյաները շրջապատել են մահմեդականներին, որպեսզի Եգիպտոսի անկարգությունների ժամանակ նրանք կարողանան աղոթել։
Եգիպտոսում՝ սուրբծննդյան պատարագի ժամանակ, մահմեդականները պահպանում են քրիստոնյաներին։
Թայլանդ
Արկի վրա ոտքի մի հատվածը կորցրած փղին պրոթեզ են հագցնում։
Բանգլադեշ
Քաջարի տղան, վտանգի ենթարկելով սեփական կյանքը, ջրհեղեղի ժամանակ փրկում է եղջերուին։
Թայվան
Ժակլին Կիպլիմոն օգնում է հաշմանդամ վազորդին՝ ավարտել մարաթոնը։
Կանադա
Կանադայի մետրոյում պտուտակադռնակը կոտրվել է, իսկ աշխատակիցներից որևէ մեկը մոտակայքում չի եղել։ Ահա, թե ինչ են ուղևորները թողել ելքի մոտ։
Ուկրաինա
Իսրայելցի ֆուտբոլիստները անձրևից պաշտպանվելու համար ծածկում են ուկրաինացի երեխաներին։
Չինաստան
Գուո Շիդջին մեծացել է աղքատ ընտանիքում և միշտ երազել է սովորել համալսարանում։ Նրա մանկությունը ծանր է եղել. ողջ կյանքում հոգ է տարել հոգեկան հիվանդ մոր մասին՝ միաժամանակ դպրոցում բարձր գնահատականներ ստանալով, որպեսզի իր երազանքն իրականություն դարձնի։ Երբ աշխատանքների ժամանակ հայրը բարձրությունից ցած է ընկել և մնացել կաթվածահար, Գուոի առջև երկընտանք է դրվել՝ կա՛մ հոր մասին հոգ տանելը, կա՛մ երազանքը։ Բայց նա գտել է ելքը՝ թույլտվություն է ստացել հորն իր հետ տանել հանրակացարան։ Այժմ Գուոն հոգ է տանում հոր մասին և լավ սովորելու համար թոշակ ստանում։
Հնդկաստան
Գնացքի ուղևորները նկատել են, որ փղիկը փոսն է ընկել և մեքենավարին համոզել են կանգ առնել օգնելու համար կենդանուն։
Ավստրալիա
Անտառային հրդեհի ժամանակ հրշեջը կոալային ջուր է տալիս։
ԱՄՆ
10 հազար մարդ հավաքվել է 8–ամյա Դիլեյն Բրաունի տան մոտ, որպեսզի նրա համար սուրբծննդյան երգեր կատարեն։ Անցած տարի աղջկնակի մոտ մահացու հիվանդություն է հայտնաբերվել։
Բրազիլիա
Ռիո–դե–Ժանեյրոյում տղամարդն իր կոշիկներն է տալիս անօթևան մի աղջկան։
Սերբիա
Սերբական Պիրոտ քաղաքի քոլեջի շրջանավարտները հրաժարվել են ավարտական երեկոյի ժամանակ թանկարժեք հագուստ կրելուց, որպեսզի դրանց գումարը նվիրաբերեն կարիքավորներին։ Ակցիայի ժամանակ դպրոցականները հավաքել են 310 000 դինար և փոխանցել ծանր հիվանդությամբ տառապող երեք երեխայի ընտանիքներին։

15 фотографий, которые доказывают, что мир не такое плохое место
Очень важно оставаться человеком и уметь выручить в трудную минуту. Совсем не важно, из какой вы страны, даже самый маленький добрый поступок принесет радость.
Италия
Школьный учитель Антонио ла Кава купил трехколесный грузовичок и переоборудовал его в детскую библиотеку на колесах. Путешествуя на своей передвижной библиотеке по стране, он старается вселить в итальянских детишек любовь к чтению. Все книги (их более тысячи) Антонио приобрел на собственные деньги, а каждый его приезд в очередной маленький городок превращается в целое событие для местной детворы.
Норвегия
Простые парни рисковали жизнью, чтобы спасти упавшего в воду ягненка.
Египет
Христиане окружили кольцом мусульман, чтобы те могли молиться во время беспорядков в Египте.
Мусульмане защищают христиан в Египте во время рождественского богослужения.
Таиланд
Слону, наступившему на фугас и потерявшему часть ноги, надевают новый протез.
Бангладеш
Храбрый мальчик в Бангладеш рисковал собственной жизнью, чтобы спасти оленёнка во время паводка.
Тайвань
Жаклин Киплимо помогает бегуну-инвалиду финишировать в марафоне в Тайване.
Канада
В канадском метро сломался турникет, и не было никого из работников. Вот что оставили на входе пассажиры.
Украина
Израильские футболисты прикрывают украинских детей от дождя. Перед самой игрой на НСК «Олимпийский» обрушился ливень. При этом резко похолодало и стал дуть ветер. В этой ситуации команды выходили на поле. По традиции — вместе с детьми.
Китай
Гуо Шиджин вырос в бедной семье, и всегда мечтал учиться в университете. Его детство было тяжелым: он всю жизнь заботился о своей душевнобольной матери, и получил высшие оценки в школе, чтобы его мечта стала реальностью. Когда его отец упал с высоты во время работы и остался парализованным, перед Гуо встал выбор: забота об отце или мечта. Вместо того, чтобы отказаться от учебы, парень получил разрешение забрать отца к себе в общежитие, чтобы быть рядом. Гуо заботится об отце и получает стипендию за успешную учебу.
Индия
Пассажиры поезда увидели, что слоненок провалился в яму и уговорили машиниста остановиться и помочь ему. Пока ждали помощь, люди подкармливали его листьями, а приехавшие спасатели вытащили животное.
Австралия
Пожарный дает воду коале во время лесных пожаров.
США
10 тысяч человек собрались на улице возле дома 8-летней Дилэйни Браун, чтобы исполнить для нее рождественские песни. В прошлом году умирающей девочке поставили диагноз — миелолейкоз.
Бразилия
Мужчина отдал свою обувь бездомной девочке в Рио-де-Жанейро.
Сербия
Выпускники Гимназии сербского города Пирот решили отказаться от дорогих платьев и костюмов на выпускном вечере, чтобы отдать сэкономленные деньги нуждающимся. В ходе акции школьники и преподаватели собрали 310 000 динаров, которые были переданы трем семьям с тяжело больными детьми.