Ազգային ժողովի Էթիկայի հանձանաժողովը հունիսի 26-ի դռնփակ նիստում կքննարկի լրագրող Արևիկ Իսաջանյանի դիմումն ընդդեմ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի: Հանձնաժողովը պետք է որոշում կայացնի՝ դիմումի քննությունը սկսելու կամ մերժելու վերաբերյալ: Խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողը հունիսի 12-ին դիմել է հանձնաժողովին՝ մասնավորապես հայտնելով, որ իր մասնագիտական գործունեության իրականացման շրջանակում հունիսի 10-ին, մոտեցել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանին՝ «մի քանի հարց ուղղելու իր սեփականատիրական գործունեության վերաբերյալ»:
Լրագրողն ընդդեմ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի. լրագրողի դիմումը կքննարկվի Էթիկայի հանձնաժողովում
Ազգային ժողովի Էթիկայի հանձանաժողովը հունիսի 26-ի դռնփակ նիստում կքննարկի լրագրող Արևիկ Իսաջանյանի դիմումն ընդդեմ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի: Հանձնաժողովը պետք է որոշում կայացնի՝ դիմումի քննությունը սկսելու կամ մերժելու վերաբերյալ:
Խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողը հունիսի 12-ին դիմել է հանձնաժողովին՝ մասնավորապես հայտնելով, որ իր մասնագիտական գործունեության իրականացման շրջանակում հունիսի 10-ին, մոտեցել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանին՝ «մի քանի հարց ուղղելու իր սեփականատիրական գործունեության վերաբերյալ»:

Журналистка пожаловалась на Эрмине Нагдалян в Комиссию по этике НС
Комиссия по этике НС Армении на сегодняшнем заседании за закрытыми дверями рассмотрит заявление журналистки Аревик Исаджанян против вице-спикера парламента Эрмине Нагдалян. Комиссия должна вынести решение о принятии или отказе в принятии заявления
Аккредитованный при парламенте журналист 12 июня обратилась в комиссию, заявив, что в рамках осуществления своей профессиональной деятельности 10 июня подошла к вице-спикеру НС РА Эрмине Нагдалян с тем, чтобы задать ей несколько вопросов по поводу предпринимательской деятельности.
«В ответ на это, вице-спикер парламента Нагдалян оскорбила меня, журналиста, обозвав “невеждой”(в качестве доказательства могу представить аудиозапись молей беседы с госпожой Нагдалян)», - говорится, в частности, в заявлении.