ԱՄՆ–Պորտուգալիա՝ 2։2(տեսանյութ)
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության խմբային փուլի շրջանակում G խմբում մրցեցին ԱՄՆ-ի և Պորտուգալիայի հավաքականները: Արդեն 5-րդ րոպեին Նանին առաջ մղեց պորտուգալացիներին։ ԱՄՆ-ի ընտրանին երկրորդ խաղակեսում Ջերմեյն Ջոնսի գոլի շնորհիվ հավասարեցրեց հաշիվը: 81-րդ րոպեին էլ Քլինթ Դեմփսին առաջ մղեց ամերիկացիներին։ Սակայն ԱՄՆ հավաքականը բաց թողեց բաղձալի հաղթանակը՝ ավելացված վերջին րոպեին Սիլվեստրե Վարելան փրկեց Պորտուգալիային։
Հանդիպման լավագույն խաղացող ճանաչվեց ԱՄՆ-ի հավաքականի դարպասապահ Թիմ Հովարդը, որը մի քանի դրվագներում փրկեց իր թիմին գոլից:
Այս խմբում Գերմանիայի և ԱՄՆ-ի հավաքականներն ունեն 4-ական, Գանան ու Պորտուգալիան՝ 1-ական միավոր: Վերջին տուրում կմրցեն ԱՄՆ-ն ու Գերմանիան, Գանան ու Պորտուգալիան:

ЧМ-2014: США-Португалия – 2:2 (видео)
На чемпионате мира по футболу в Бразилии состоялась встреча между сборными США и Португалии, выступающими в группе G.
Уже на 5 минуте Нани вывел португальце вперед. Во втором тайме американцам удалось сравнять счет, а под концовку матча Клинт Дэмпси вывел США вперед. Однако на последней добавленной минуте Варела вырвал ничью для Португалии – 2:2.
Лучшим игроком матча был признан вратарь сборной США Тим Говард, который в нескольких эпизодах спас свою команду от неминуемых голов.
После двух туров в группе G Германия и США имеют по 4 очка, а Гана и Португалия – по 1. В последнем туре встретятся США и Германия, а Гана сыграет с Португалией.