Կրամատորսկն ականանետման է ենթարկվում
Կրամատորսկի մոտ շարունակվում է հրետանակոծումը, քաղաքացիական իրազեկման ազդանշան է միացվել։ Քաղաքն ականանետման թիրախ է դարձել։ Կրամատորսկի հրետակոծումը շարունակվում է արդեն երեք օր։ Տուժել են մասնավոր սեկտորի տները, բնակելի հինգհարկանիները, ավտոդպրոցի շենքը և արդարադատության վարչությունը։ Ռմբակոծման ընթացքում 6 բնակիչ է զոհվել, 13-ը՝ վնասվածքներ ստացել։
Հիշեցնենք՝ Կիևն ապրիլի կեսերից հատուկ գործողություն է իրականացնում Ուկրաինայի արևելքում անկախության կողմնակիցներին ճնշելու նպատակով, որոնք չեն ճանաչել նոր ուկրաինական իշխանությունների լեգիտիմությունը։

По Краматорску ведется обстрел из минометов
Артобстрел продолжается в окрестностях Краматорска, в городе включили сирену гражданского оповещения, сообщает корреспондент РИА «Новости» из города.
Артобстрел Краматорска продолжается последние три дня. От него пострадали дома частного сектора, жилые пятиэтажки, здание автошколы и управления юстиции. При бомбардировке погибли 6 местных жителей, 13 получили ранения.
Напомним, что Киев проводит с середины апреля военную спецоперацию для подавления сторонников независимости на востоке Украины, не признавших легитимность новых украинских властей, пришедших к власти в результате февральского госпереворота.