Ուկրաինական բանակը ծանր տեխնիկա է ուղղում Լուգանսկ հանրապետության հյուսիսից։ Այս մասին հայտնել է ԼԺՀ մամուլի ծառայության ղեկավար Վլադիմիր Ինոգորոդսկին։
Փրկարարների կողմից դուրս բերված քաղաքացիների մի մասը աշխատում է նշված կոմբինատում, մի մասն էլ օտարերկրացիներ են։
Ցավում ենք, որ մեր երկրի համար դժվար այս շրջանում նման թեմայով լրացուցիչ մեկնաբանության և պարզաբանման կարիք կա։
Լեգենդար ջազ երաժիշտ Գարի Կեսայանի «60 տարի բեմում» հոբելյանական համերգը տեղի կունենա ապրիլի 25-ին՝ Արամ Խաչատրյանի անվան մեծ համերգասրահում։
Ուկրաինական բանակը ծանր տեխնիկա է ուղղում Լուգանսկ

Украинская армия подтягивает тяжелую технику к Луганску
Украинская армия подтягивает тяжелую технику к Луганску. Как передает «Russia Today», об этом сообщил руководитель пресс-службы ЛНР Владимир Иногородский.
«На условной линии фронта обстановка стабильная, периодически идут локальные боестолкновения. С севера республики подтягивается тяжелая техника, — сказал Иногородский. – У противника огромное желание отсечь наши юго-восточные границы от поставок гуманитарных грузов. Но на деле у него ничего не получается».