Գազայի հատվածից զինյալները հրթիռ են բաց թողել Իսրայելի ուղղությամբ
Գազայի հատվածից զինյալները հրթիռ են բաց թողել Իսրայելի ուղղությամբ։ Ինչպես հայտնում է հրեական մամուլը, հրթիռը պայթել է հրեական պետության հարավում՝ Էշկոլ շրջանում, զոհեր և տուժածներ չկան։ Պայթյունը նյութական վնասներ է հասցրել շրջանում։
Ականատեսները նշում են, որ դա երկրորդ հրթիռն է՝ բաց թողնված Գազայի հատվածից Իսրայելի ուղղությամբ այն բանից հետո, երբ Պաղեստինում ձևավորվել է Ազգային համաձայնության կառավարություն՝ «ՀԱՄԱՍ» շարժման մասնակցությամբ, ամսվա սկզբին։ «ՀԱՄԱՍ»–ը վերահսկում է պաղեստինյան ափամերձ անկլավը։

Боевики из сектора Газа выпустили ракету в сторону Израиля
Боевики из сектора Газа выпустили ракету в сторону Израиля. Как сообщают израильские СМИ, ракета разорвалась в районе Эшколь на юге еврейского государства, жертв и пострадавших нет. В результате разрыва ракеты ущерб был причинен имуществу расположенного в районе Эшколь кибуца.
Наблюдатели отмечают, что это вторая ракета, запущенная с территории сектора Газа и разорвавшаяся в Израиле с момента формирования палестинского правительства национального согласия с участием движения ХАМАС в начале месяца, передает ИТАР-ТАСС.