Կասպրչիկը խոստացել է քայլեր ձեռնարկել շփման գծում ներկա իրավիճակի լիցքաթափման ուղղությամբ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը հորդորել է դեսպանին իր լիազորությունների շրջանակներում գործուն քայլեր ձեռնարկել շփման գծում իրավիճակը լիցքաթափելու ուղղությամբ, քանի որ ձևավորված օպերատիվ միջավայրում իրավիճակի ընթացիկ սրումը հղի է ադրբեջանական կողմի համար ծանր հետևանքներ ունենալու հավանականությամբ:
Դեսպան Կասպրչիկը հայտնել է իր մտահոգությունը և խոստացել քայլեր ձեռնարկել շփման գծում ներկա իրավիճակի լիցքաթափման ուղղությամբ:

Каспршик пообещал предпринять меры для снятия напряжения на линии соприкосновения
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял сегодня личного представителя действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспршика, сообщает пресс-служба Минобороны РА.
В ходе встречи министр обороны призвал посла в рамках своих полномочий предпринять шаги для снятия напряжения на линии соприкосновения, поскольку в создавшейся оперативной обстановке последующее обострение ситуации чревато для азербайджанской стороны тяжелыми последствиями.
Посол Каспршик выразил свои опасения и обещал предпринять меры для снятия напряжения на линии соприкосновения.