Մարզահամերգային համալիրի սեփականատեր. «Հիմա համոզված եմ, որ սա ոչ միայն ծուղակ է, այլ այլանդակություն»
«Ժողովուրդ»-ը հեռախոսազրույց է ունեցել Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի սեփականատեր Հարություն Մուրադյանի հետ:
-Պարո՛ն Մուրադյան, Դուք ասել էիք, որ համալիրի շուրջ ստեղծված այս իրավիճակն իրականացվել է նախորդ Կառավարության օրոք, երբ Դավիթ Սարգսյանն էր ֆինանսների նախարարը: Նշել էիք, որ սա, միգուցե, մտածված ծուղակ էր Ձեզ համար: Ըստ Ձեզ՝ արդյոք Դավիթ Սարգսյանը կարո՞ղ էր մենակ կազմակերպել այս ամենը, թե՞ այլ մարդիկ եւս կան նրա թիկունքին: Կարո՞ղ եք կոնկրետ անուններ տալ, թե ում էր ձեռք տալիս, որպեսզի համալիրը վերցնեն Ձեր ձեռքից:
-Ես անուններ չեմ հնչեցրել: Ասել եմ, որ այն ժամանակ, երբ ՀՀ կառավարությունը բյուջետային վարկ էր տրամադրում, ինչո՞ւ հաշվի չէր առնում, որ տարեկան 200-400 միլիոն դրամ վնասով աշխատող կազմակերպությունն ինչ աղբյուրներով է այդ վարկը մարելու: Ուստի սա, միգուցե, ծուղակ էր մեզ համար, բայց հիմա համոզված եմ, որ սա ոչ միայն ծուղակ է, այլ այլանդակություն:
-«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Ձեր եղբայրը, ով Իրաքի Հանրապետությունում Հայաստանի դեսպանն է, նախօրեին Սերժ Սարգսյանի կողմից Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացած դեսպանների ժողովին չի մասնակցել, քանի որ խիստ վիրավորված է:
-Չգիտեմ, թե ինչու նա չի մասնակցել, միգուցե խնդիրներ են եղել, բայց կարծում եմ՝ Մուրադն ինքը համարձակություն կունենա եւ հրապարակային կասի, թե ինչու չի մասնակցել:

Владелец СКК: «Сейчас я уверен, что это было не только ловушкой, но и бесчинством»
Интервью владельца Спортивно-концертного комплекса им. К. Демирчяна Арутюна Мурадяна газете «Жоховурд».
-Господин Мурадян, Вы заявляли о том, что сегодняшняя ситуация вокруг СКК стала результатом деятельности предыдущего правительства, когда министром финансов был Давид Саркисян. В частности, Вы отмечали, что, вероятно, это был умышленно подготовленной против Вас капкан. Как, по-вашему, мог ли Давид Саркисян в одиночку организовать всё это, или за его спиной стоит еще кто-то? Можете ли Вы назвать конкретные имена и кому выгодно отнять у Вас СКК?
-Имен я не называл. Я говорил о том, почему в то время, когда правительство предоставляло бюджетный кредит, оно не учло, из каких источников будет закрываться кредит, если эта организация работает с ежегодным убытком в 200-400 млн. драмов. Поэтому, возможно, это и стало для нас ловушкой, но сейчас я уверен, что это было не только ловушкой, но и бесчинством.
-По данным «Жоховурд», Ваш брат, который является послом РА в Ираке, не принял участие в организованной накануне в СКК встрече Сержа Саргсяна с послами, поскольку был весьма этим задет.
-Не знаю, почему он не принял участие. Возможно, у него были какие-то проблемы, но, я думаю, Мурад сам ответит на вопрос о том, почему не участвовал в данном мероприятии.