Կլիչկոն՝ Կիևի քաղաքապետ
«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի արտահերթ նախագահական ընտրություններում քվեաթերթիկների 50,26%-ի հաշվարկի արդյունքում 53,86%-ով առաջին տեղում է Գերագույն ռադայի պատգամավոր Պյոտր Պորոշենկոն։
Նախկին վարչապետ Յուլյա Տիմոշենկոն ստացել է ձայների 13,1%-ը։ 3-րդ տեղում է «Արմատական կուսակցության» («Радикальная партия») առաջնորդ Օլեգ Լյաշկոն՝ 8,48%-ով։
Իսկ հայտնի բռնցքամարտիկ, Գերագույն ռադայի պատգամավոր Վիտալի Կլիչկոն զուգահեռաբար ընթացող Կիևի քաղաքապետի ընտրությունների արդյունքների հաշվարկում, ըստ 52% ընտրատեղամասերի արդյունքների, առջևում է 56,33% ձայնով։

Кличко лидирует на выборах мэра Киева
После подсчета 50,26% протоколов на внеочередных выборах президента Украины миллиардер Петр Порошенко набирает 53,86%, экс-премьер Юлия Тимошенко — 13,1% голосов избирателей. Об этом, как передает РИА «Новости», свидетельствуют данные интерактивного табло Центризбиркома Украины.
Известный боксер, народный депутат Украины Виталий Кличко, по данным параллельного подсчета голосов, на выборах мэра Киева на 52% избирательных участках лидирует с результатом 56,33%.
«На выборах мэра Киева за Виталия Кличко отдали свои голоса более 56% избирателей», — сообщила агентству руководитель Объединенного киевского штаба Ирина Геращенко.