Ուկրաինան խնդրել է շտապ ՄԱԿ–ի Անվտանգության խորհրդի նիստ հրավիրել
Ուկրաինայի իշխանությունները դիմել են ՄԱԿ-ին՝ սեղմ ժամկետներում հրավիրելու Անվտանգության խորհրդի նիստ։
«Մենք դիմում ենք ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի մեր գործընկերներին շտապ նիստ հրավիրելու խնդրանքով։ Մենք ապացույցներ կներկայացնենք, որ ռուսական կողմից փորձեր են արվում սրելու իրավիճակը Ուկրաինայում, ինչպես նաև ձախողելու առաջիկա նախագահական ընտրությունների անցկացումը»,–«Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Ուկրաինայի վարչապետ Արսենի Յացենյուկը։

Украина попросила о срочном созыве Совета безопасности ООН
Власти Украины обратились в ООН с просьбой в кратчайшие сроки созвать заседание Совета безопасности ООН по ситуации на Украине. Об этом сообщает «Интерфакс».
«Мы обращаемся к нашим партнерам в Совете безопасности ООН срочно созвать заседание Совбеза ООН. Мы представим доказательства того, что с российской стороны осуществляются попытки эскалации конфликта… и срыва президентских выборов», - сказал журналистам и.о. премьера Украины Арсений Яценюк.