«Դ!եմ եմ». «Կառավարությունը միայն գումարը ֆոնդերին փոխանցելու խնդիր է լուծում»
Այսօրվա ասուլիսին անդրադառնալով «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ փոփոխված օրենքին՝ «Դ!եմ եմ» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Խաժակյանն ասել է, որ դրանով կառավարությունը գործի է դնում մի մեխանիզմ, որը ՍԴ-ն արդեն հակասահմանադրական է ճանաչել։
«Կառավարությունը միայն գումարը ֆոնդերին փոխանցելու խնդիր է լուծում։ Նոր օրենքը կարելի է համարել քաղաքացիների պայքարի ձեռքբերում, սակայն սա հաջողության միայն մեկ դրույթն է. պայքարը պետք է շարունակել»,–ասել է բանախոսը։
«Դ!եմ եմ» թիմի մեկ այլ անդամ՝ Տիգրան Մարտիրոսյանն էլ շեշտեց, որ սա փոքրիկ առաջընթաց է, մինչդեռ «սահմանադրական կարգը չի վերականգնվել»:

Правительство решает лишь задачу пополнения пенсионных фондов – инициатива «Я – против!»
Принятыми в закон «О накопительных пенсиях» поправками правительство задействует механизм, который был признан КС антиконституционным. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил член гражданской инициативы «Я – против!» Давид Хажакян.
По его словам, правительство решает исключительно задачу пополнения пенсионных фондов.
«Новый закон можно считать результатом борьбы граждан за свои права, однако это лишь частичное достижение, и борьба будет продолжена», - отметил член инициативы
Другой участник команды «Я – против!» Тигран Мартиросян подчеркнул, что это является небольшим прогрессом, однако «конституционный порядок всё еще не восстановлен».