Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է Աբդուլլա Գյուլին
Սերժ Սարգսյանի մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ նա ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Աբդուլլա Գյուլին Թուրքիայի Մանիսա նահանգում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի կապակցությամբ, որի հետևանքով Թուրքիայի Հանրապետության հարյուրավոր քաղաքացիներ են զոհվել:
Սարգսյանն անկեղծ վշտակցություն է հայտնել Գյուլին և Թուրքիայի ժողովրդին` սփոփանքի խոսքեր հղելով զոհվածների հարազատներին, վիրավորներին մաղթելով շուտափույթ ապաքինում:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Туреции Абдулле Гюлю в связи с несчастным случаем в турецкой провинции Маниса, вследствие которого погибли сотни граждан страны.
Саргсян выразил искренние соболезнования Гюлю и народу Турции, направив слова утешения родным погибших и пожелав раненым скорейшего выздоровления.
Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования Абдулле Гюлю