Կառավարությունը տնտեսական ա՞ճ է ապահովում
-ՀՀ կառավարության հակաճգնաժամային ծրագիրը համապատասխանում է այն պահանջներին, որոնք հարկավոր են տնտեսական ճգնաժամը հաղթահարելու համար։ Հունիս ամսից սկսած ունենք տնտեսական աճի միտում, իսկ թե ինչքան կարող է լինել անկումը, չեմ կարող ասել,- «Ուրբաթ» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ գնահատելով կառավարության հակաճգնաժամային քաղաքականությունը՝ ասել է Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Յուրի Սուվարյանը։
Նրա կարծիքով տնտեսական աճ ապահովելու ելքերը կառավարության հակաճգնաժամային քաղաքականության մեջ արդեն իսկ առկա են.
-Լրացուցիչ ֆինանսական միջոցների ներարկում, պահանջարկի բարձրացում, ներդրումներ. այդ ամենը հնարավորություն կտան տնտեսական աճ ապահովել։ Այն, ինչ կառավարությունն այսօր անում է։

Правительство обеспечивает экономический рост?
«Антикризисная программа РА соответствует тем условиям, которые необходимы для преодоления экономического кризиса. Начиная с июня, мы имеем тенденцию к экономическому росту, а вот каков будет  спад не могу сказать», -  сказал ректор Ереванского государственного экономического университета Юрий Суварян во время встречи с журналистами в клубе «Урбат».
По его мнению, выходы для обеспечения экономического роста  в антикризисной политике правительства уже имеются.
«Инъекция дополнительных финансовых средств, повышение требований, вложения - все это дадут возможность обеспечить экономический рост. То, что сегодня правительство делает», - отметил Суварян.