Սեպտեմբերի 3–4–ը կմեկնարկի «Հայկական Ցեղասպանությունը և միջազգային օրենքը» միջազգային ակադեմիական խորհրդաժողովը
Հայկազյան Համալսարանի և Միջին Արևելքի Հայ Դատի գրասենյակի նախաձեռնությամբ, սեպտեմբերի 3-4-ը Լիբանանում տեղի կունենա «Հայկական ցեղասպանությունըևմիջազգայինօրենքը» միջազգային ակադեմիական խորհրդաժողովը։ Խորհրդաժողովում կդիտարկվեն հայոց ցեղասպանության ուրացման-ճանաչման հարցերը, միջազգային օրենքի շրջանակներում կքննարկվեն ցեղասպանության հետևանքների վերացման և հայ ժողովուրդիիրավունքների խնդիրները։
Հայկազյան Համալսարանի և Միջին Արևելքի Հայ Դատի գրասենյակի նախաձեռնությամբ, սեպտեմբերի 3-4-ը Լիբանանում տեղի կունենա «Հայկական ցեղասպանությունը և միջազգային օրենքը» միջազգային ակադեմիական խորհրդաժողովը։ Խորհրդաժողովում կդիտարկվեն հայոց ցեղասպանության ուրացման-ճանաչման հարցերը, միջազգային օրենքի շրջանակներում կքննարկվեն ցեղասպանության հետևանքների վերացման և հայ ժողովուրդիիրավունքների խնդիրները։

3-4 сентября начнется международный академический форум «Армянский геноцид и международный закон»
По инициативе университета Айказян и Офиса Ай дата Среднего Востока 3-4 сентября в Ливане состоится международный академический форум «Армянский геноцид и международный закон». Во время форума будут рассмотрены вопросы признания-отрицания армянского геноцида, в рамках международного закона будут обсуждены вопросы устранения последствий геноцида и прав армянского народа.