Պորտուգալական լողափում սողանքի հետևանքով 5 մարդ է զոհվել
Ինչպես հաղորդել է «Agence France-Presse»-ը, Պորտուգալիայի ամենահայտնի Ալգարվ հանգստավայրում լողափի սողանքների հետևանքով զոհվել է 5 մարդ։
Զոհվածների անձնական տվյաների և նրանց ազգային պատկանելության մասին դեռ տեղեկություններ չեն հաղորդվել։ Հայտնի է միայն, որ նրանցից մեկը 60-ամյա մի տղամարդ է, իսկ 4-ը կանայք են եղել, որոնցից մեկը մահացել է հիվանդանոցում։
Այս պահի դրությամբ փրկարարները շարունակում են որոնողական աշխատանքները։ Հայտնի չէ, թե կոնկրետ քանի մարդ էր հանգստանում լողափում այդ ժամանակ։ Ավելի վաղ հիվանդանոց էին տեղափոխվել 3 մարդ. նրանք բոլորն էլ լուրջ կոտրվածքներ էին ստացել։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Ալբուֆեյրա քաղաքում։ Ականատեսների պատմածով՝ լողափում հանգստացողների վրա ընկել է մեծ ժայռաբեկոր։ Դեպքի վայր են ժամանել երկրի նախագահ Անիբալ Կավակո Սիլվան և Պորտուգալիայի վարչապետ Ժոզե Սոկրատեսը։

Под оползнем на португальском пляже погибли пять человек
Как сообщило Agence France-Presse, пять человек погибли в результате схода оползня на пляже одного из самых популярных курортных регионов Португалии Алгарве.
О личностях погибших и их национальной принадлежности пока не сообщается. Известно лишь, что один из них 60-летний мужчина, а четыре - женщины, одна из которых скончалась в больнице.
В настоящий момент спасатели продолжают поиски людей. Неизвестно, сколько именно отдыхающих находилось на пляже в момент схода оползня. Ранее в местные больницы были доставлены три человека - все они получили серьезные травмы.
Инцидент произошел на пляже города Албуфейра, расположенного в округе Фару. По свидетельствам очевидцев, на людей, разместившихся на пляже, обрушился большой фрагмент скалы. На место событий прибыли президент страны Анибал Каваку Силва (Anibal Cavaco Silva) и премьер-министр Португалии Жозе Сократеш (Jose Socrates).