10 մլն ԱՄՆ դոլար ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ռազմավարության համար
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ տրանսպորտի նախարարի առաջին տեղակալ Հրանտ Բեգլարյանն ասել է, որՃանապարհային երթևեկության անվտանգության ռազմավարությունը մշակվել է Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ, այն քննարկվել է կառավարման բոլոր օղակներում։
-Վերջին 5 տարում տարեկան 10%-ով ավելանում է պատահարների թիվը,-ասել է տրանսպորտի նախարարի առաջին տեղակալը, ապա հավելել,-առաջիկա 5 տարվա ընթացքում նախատեսվում է մոտ 10 մլն ԱՄՆ դոլարի ներդրում։
Հ. Բեգլարյանն ասել է նաև, թե նախատեսվում է ճանապարհային անվտանգության ազգային խորհրդի ստեղծումը, որը գլխավորելու է ՀՀ վարչապետը։
-Խորհրդի կազմում կլինեն շահագրգիռ բոլոր գերատեսչությունների ներկայացուցիչները։ Խորհրդի քարտուղարության աշխատակիցները լինելու են հաստիքով աշխատակիցներ։ Միայն քարտուղարության աշխատավարձերը և ծախսերը կազմելու են մոտ 100 հազ ԱՄՆ դոլար։
Պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե մի՞թե առանց Համաշխարհային բանկից ստացած գրանդի հնարավոր չէր այդ ծրագիրն իրականացնել, Հ. Բեգլարյանն ասել է.
-Վարձվել է միջազգային խորհրդատու, որը ուսումնասիրություններ է կատարել և, հիմնվելով այլ երկրների փորձի վրա, ներկայացրել է այս ռազմավարությունը։
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ տրանսպորտի նախարարի առաջին տեղակալ Հրանտ Բեգլարյանն ասել է, որ Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ռազմավարությունը մշակվել է Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ, այն քննարկվել է կառավարման բոլոր օղակներում։

10 млн. долларов США на стратегию безопасности дорожного движения
Во время встречи с журналистами первый заместитель министра транспорта РА Грант Бегларян сказал, что стратегия безопасности дорожного движения разрабатывалась при финансировании Всемирного банка и обсуждалась во всех звеньях управления.
«Последние 5 лет число происшествий увеличивается на 10% в год, - сказал первый заместитель министра транспорта РА, и потом добавил, что «в течение ближайших 5 лет предусмотрены инвестиции на около 10 млн. долларов США».
Г. Бегларян сказал также, что предусматривается создание национального совета дорожной безопасности, который возглавит премьер-министр РА.
«В составе совета будут представители всех заинтересованных ведомств. Сотрудниками секретариата совета будут штатные сотрудники. Только зарплаты и расходы секретариата составят около 100 тыс. долларов США.
Отвечая на вопрос журналиста, «неужели невозможно было реализовать эту программу без гранта, полученного от Всемирного банка?», Г. Бегларян сказал:
«Был нанят международный консультант, который провел исследование и, основываясь на опыте других стран, представил эту стратегию»