Այսօր «Դ!եմ եմ»-ը նախագահականի դիմաց բողոքի գործողություն կանցկացնի
«Դ!եմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնությունն այսօր՝ ժամը 19:30-ին, նախագահական նստավայրի դիմաց բողոքի գործողություն է անցկացնելու:
Նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է`
Հայրենակիցնե՛ր,
Ապրիլի 18-ին՝ ուրբաթ՝ ժամը 19:30-ին, հավաքվում ենք ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց՝ Բաղրամյան 26:
ՀՀ նախագահը երկրի գլուխն է, ինչպես նաև Սահմանադրության ու սահմանադրական կարգի պահպանման երաշխավորը: Այսօր, երբ Սահմանադրությունն ու սահմանադրական դատարանի որոշումը կառավարության կողմից անթաքույց ոտնահարվում են, մենք պետք է մեր հստակ պահանջը եւ կոչը հղենք նախագահին՝ կատարելու Սահմանադրությամբ ամրագրված իր պարտականությունները, որոնց պատշաճ չկատարումը խարխլում է մեր պետության իրավական հիմքերն ու անվտանգությունը:
Այսպիսով՝ ապրիլի 18-ին՝ ուրբաթ օրը՝ ժամը 19:30-ին, հավաքվում ենք նախագահի նստավայրի դիմաց:
Առաջարկում ենք, որ ՀՀ նախագահին մեր պահանջները ներկայացնելու համար նախագահի նստավայր այցելեք քայերթով` մենակ կամ ընկերներով` ժամը 18:30-ից (կախված նրանից, թե քաղաքի որ հատվածից եք գալու), այնպես, որ ժամը 19:30-ին բոլորս լինենք Բաղրամյան 26-ում:

Сегодня гражданская инициатива «Я – против!» проведет акцию протеста перед президентской резиденцией
Сегодня в 19:30 гражданская инициатива «Я – против!», выступающая против обязательной накопительной пенсионной системы, проведет акцию протеста перед президентской резиденцией по адресу Баграмяна 26. В заявлении инициативы по этому поводу, в частности, отмечается:
«Президент Армении – глава государства, а также гарант сохранения конституционного строя и Конституции. Сегодня, когда правительство открыто попирает решение КС и Конституцию, мы должны представить наше четкое требование президенту и призвать его выполнить свои обязательства, закрепленные в Конституции, недолжное исполнение которых подрывает правовые основы и безопасность нашего государства».