Վարդան Բոստանջյան. «Մի քիչ լավ, թե մի քիչ վատ, Կառավարությունը քայլեր անում է, որ մենք այս ճգնաժամից դուրս գանք»
-Ինձ համար շատ հետաքրքրական է այն փաստը, որ երբ ճգնաժամը թակում էր մեր դուռը, մենք համառորեն  ասում էինք, որ այն Հայաստանի համար նշանակություն չի ունենալու։ Նշանակում է՝ բոլոր այն մարդիկ, ովքեր կանխատեսումներ են անում կարճ ժամանակի համար, երևի թե դա նրանց մոտ այնքան էլ լավ չի ստացվում։ Դա բերում է նրան, ինչ այսօր տեսնում ենք, և մենք նման պարագայում պետք է խեղճ տեսք ընդունելով՝ օտարներից փողեր ուզենք և ներարկենք տնտեսության մեջ, որ տնտեսությունն, իբր, աշխուժանա,- «Հայացք» ակումբում բանավեճի ընթացքում ասել է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վարդան Բոստանջյանը։
Նշելով, որ տնտեսական աճ ապահովող կառուցվածքը, օրինակ՝ արդյունաբերությունը, գյուղատնտեսությունը, շինարարությունը, որպես այդպիսին, չկան, իսկ արտահանում-ներմուծում հարաբերակցության ցուցանիշը մոտենում է  1/7-ի հարաբերակցությանը, Վարդան Բոստանջյանն, այնուամենայնիվ, ասել է, որ «մի քիչ լավ, թե մի քիչ վատ, Կառավարությունը քայլեր անում է, որ մենք այս ճգնաժամից դուրս գանք»։ Ճգնաժամից դուրս գալը նա պայմանավորել է նաև նրանով, որ Ֆրանսիան, Գերմանիան և ԱՄՆ-ը շեշտադրել են, որ, ըստ էության, ֆինանսական ճգնաժամը կարծես թե դադարել է։
-Ես հակված եմ մտածելու, որ դրական արդյունքներն, ամենայն  հավանականությամբ, կլինեն 2010թ.,- ասել է Վարդան Բոստանջյանը։

Вардан Бостанджян: «Немного хорошо или плохо, но правительство делает шаги, чтобы мы вышли из этого кризиса»
«Для меня очень интересен тот факт, что, когда кризис стучится к нам в дверь, мы упорно говорим, что он для Армении не будет иметь значения. Получается, что у всех тех людей, которые на короткое время делают прогнозы, не так уж и хорошо получается с этим.  Это приводит к тому, что мы сегодня видим - мы в подобных случаях должны, приняв жалкий вид, просить денег у чужих, и делать инъекции в экономику, чтобы якобы экономика оживилась», - сказал в клубе «Взгляд» во время дискуссии заместитель председателя постоянной комиссии по экономическим вопросам НС Вардан Бостанджян.
Отметив, что структуры, обеспечивающей экономический рост, например, промышленность, сельское хозяйство, строительство, как таковой нет, а показатель соотношения экспорт-импорт приближается к 1/7, тем не менее, Вардан Бостанджян сказал, что «немного хорошо или плохо, но правительство делает шаги, чтобы мы вышли из кризиса».  Выход из кризиса он обуславливает тем, что Франция, Германия, США подчеркнули, что как-будто финансовый кризис приостановлен.
«Я настроен думать, что положительные результаты, по всей вероятности будут в 2010 году», - сказал Вардан Бостанджян.