ՀՀ վարչապետ ՏիգրանՍարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան ՏոմաշԿնոթեին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ։
ՀՀ կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած ակտիվ գործունեության համար, որը մեծապես նպաստել է հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացմանն ու խորացմանը։ Զրույցի ընթացքում նշվել է նաև, որ հայ-լեհականհարաբերություններիմիշարքոլորտներումգրանցվելէառաջընթաց։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել պարոն Տոմաշ Կնոթեին՝ իր հետագա գործունեության ընթացքում։
Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Տոմաշ Կնոթեին
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տոմաշ Կնոթեին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ։
ՀՀ կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած ակտիվ գործունեության համար, որը մեծապես նպաստել է հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացմանն ու խորացմանը։ Զրույցի ընթացքում նշվել է նաև, որ հայ-լեհական հարաբերությունների մի շարք ոլորտներում գրանցվել է առաջընթաց։

Сегодня премьер-министр РА Тигран Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Польша в Республике Армения Томаша Кноте в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране.
Глава Правительства РА поблагодарил посла за активную деятельность в ходе осуществления миссии, которая в значительной степени способствовала развитию и углублению армяно-польских отношений. Во время беседы было также отмечено, что в ряде сфер армяно-польских отношений зафиксирован прогресс.
В конце встречи Премьер-министр РА Тигран Саркисян пожелал господину Томашу Кноте успехов в его дальнейшей деятельности.
Тигран Саркисян принял Томаша Кноте