ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության էլեկտրոնային կայքը չի ջարդվել
Օգոստոսի 13-ին «Արմատ» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Smart Systems ընկերության նախագահ ՍտեփանԱսլանյանի հայտարարության վերաբերյալ, որի համաձայն, որոշպետականէլեկտրոնայինկայքերիթվումնաևՀՀէկոնոմիկայինախարարությանէլեկտրոնայինկայքնուրբաթօրվանիցջարդվելէադրբեջանցիհակերներիկողմիցևմինչօրսչիվերականգնվել, հայտնում ենք հետևյալը.
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ www.mineconomy.am կայքը մոտ 2 ժամհասանելիչիեղելօգոստոսի 14-ին՝որոշակիտեխնիկականթերություններիհետևանքով, որոնք կարճ ժամկետում շտկվել են նախարարության մասնագետների կողմից: Նշված թերությունները, սակայն, որևէ բացասական ազդեցություն չէին կարող ունենալ կայքի այցելուների վրա:
Նախարարության էլեկտրոնային կայքը շարունակում է անխափան գործել:
Օգոստոսի 13-ին «Արմատ» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Smart Systems ընկերության նախագահ Ստեփան Ասլանյանի հայտարարության վերաբերյալ, որի համաձայն, որոշ պետական էլեկտրոնային կայքերի թվում նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության էլեկտրոնային կայքն ուրբաթ օրվանից ջարդվել է ադրբեջանցի հակերների կողմից և մինչ օրս չի վերականգնվել, հայտնում ենք հետևյալը.
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության էլեկտրոնային կայքը հակերների կողմից, այդ թվում ադրբեջանցի, չի ենթարկվել հարձակման և չի ջարդվել: Կայքում տեղադրված նյութերը որևէ փոփոխության չեն ենթարկվել:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ www.mineconomy.am կայքը մոտ 2 ժամ հասանելի չի եղել օգոստոսի 14-ին՝ որոշակի տեխնիկական թերությունների հետևանքով, որոնք կարճ ժամկետում շտկվել են նախարարության մասնագետների կողմից: Նշված թերությունները, սակայն, որևէ բացասական ազդեցություն չէին կարող ունենալ կայքի այցելուների վրա:

По поводу заявления председателя компании Smart Systems Степана Асланяна, сделанного журналистам 13 августа в клубе «Армат», согласно которому в числе государственных электронных сайтов с пятницы электронный сайт Министерства экономики РА был взломан азербайджанскими хакерами и до сегодняшнего дня не восстановлен, сообщаем следующее:
Электронный сайт Министерства РА со стороны хакеров, в том числе азербайджанских, не был подвергнут нападению и не был взломан. Размещенные на сайте материалы не подверглись какому-либо изменению.
В то же время сообщаем, что сайт www.mineconomy.am14 августа на протяжении около 2 часов не был досягаем по причине технических неполадок, которые за короткий срок были устранены со стороны специалистов министерства. Отмеченные неполадки, однако не могут иметь какое-либо отрицательное влияние на посетителей сайта.
Электронный сайт министерства продолжает действовать бесперебойно.
Сайт Министерства экономики РА не взломан
В то же время сообщаем, что сайт www.mineconomy.am 14 августа на протяжении около 2 часов не был досягаем по причине технических неполадок, которые за короткий срок были устранены со стороны специалистов министерства. Отмеченные неполадки, однако не могут иметь какое-либо отрицательное влияние на посетителей сайта.