Աբխազական երկաթգիծը կարող է հանձնվել ռուսական երկաթգծի վստահագրային կառավարմանը
Աբխազիայի երկաթուղին հնարավոր է՝ անցնի «Ռուսաստանյան երկաթուղիներ» ընկերության վստահագրային կառավարմանը։ Այս հարցը քննարկվել է Սուխումիում՝ Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի Աբխազիա այցելության ժամանակ։
Աբխազիայի նախագահ Սերգեյ Բաղապշի հետ բանակցությունների ժամանակ Աբխազիային սոցիալ-տնտեսական ոլորտում օգնություն ցուցաբերելու մասին համաձայնագիր է ստորագրվել։

Абхазская железная дорога может быть передана в доверительное управление Российской железной дороги
Возможно, что железная дорога Абхазии перейдет в доверительное управление Российской железной дороги (РЖД). Этот вопрос был обсужден в Сухуми во время визита премьер-министра России Владимира Путина в Абхазию.
Во время переговоров с президентом Абхазии Сергеем Багапшем было подписано соглашение об оказании помощи Абхазии в социально-экономической сфере.