«Երաժիշտները հանուն խաղաղության» միջազգային երաժշտական առաջին փառատոնը Հայաստանում
Օգոստոսի 28-ին Սևանա ճի ափին կմեկնարկի «Երաժիշտները հանուն  խաղաղության» միջազգային երաժշտական առաջին փառատոնը, որը կազմակերպում է «Ֆորշ Ընդ Ֆրենդս» հիմնադրամը՝ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության աջակցությամբ։
-Այս նախաձեռնությունը համապատասխանում է մեր պետական քաղաքականության խնդիրներին, և այն հնարավորություն կտա (քանի որ միջազգային բնույթ է կրում) թե՛ ներքին տուրիզմի, թե՛ Հայաստանը որպես փառատոններ կազմակերպող երկիր միջազգային շուկայում ներկայանացնելու խնդիրների լուծմանը։ Մեր համագործակցությանն աջակցում են Տրանսպորտի և կապի, Մշակույթի, Սփյուռքի նախարարությունները,-մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության և տարածքային տնտեսական զարգացման վարչության պետ Մեխակ Ապրեսյանը։
«Ֆորշ Ընդ Ֆրենդս» հիմնադրամի նախագահ երգիչ Ֆորշն էլ նշել է, որ այս փառատոնը նպաստելու է մշակութային արժեքների պահպանմանն և զարգազմանը։

Первый международный музыкальный фестиваль «Музыканты во имя мира»
28 августа на берегу озера Севан стартует первый международный музыкальный фестиваль «Музыканты во имя мира». Организатором фестиваля выступает фонд «Форш Энд Френдс» при поддержке Министерства экономики РА.
«Эта инициатива соответствует задачам нашей государственной политики, и она даст возможность (поскольку носит международный характер) решить как проблемы внутреннего туризма, так и представить Армению на международном рынке как страну организующую фестивали. Нашему сотрудничеству содействуют также министерства Транспорта и связи, Культуры, Диаспоры», - сказал глава управления туризма и экономического развития Министерства экономики Армении Мехак Апресян.
Председатель фонда «Форш Энд Френдс» певец Форш также отметил, что этот фестиваль будет способствовать сохранению и развитию культурных ценностей.