«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը դժվարանում է որևէ գնահատական տալ Ուկրաինայում տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններին։
–Ուկրաինան բավականին ծանր իրավիճակում է հայտնվել։ Չեմ նախանձում ո՛չ Ուկրաինային, ո՛չ ուկրաինական ժողովրդին։ Ես Մայդանի մասին չեմ երազում։ Այն, որ ժողովուրդը ոտքի պիտի կանգնի իր իրավունքները պաշտպանելու համար, միանշանա՛կ է, բայց այնքան զոհեր, որ այնտեղ եղան, մեզ պետք չէ,–ասել է Ռ. Հակոբյանը՝ ավելացնելով, որ Ուկրաինայում տեղի ունեցածը կանդրադառնա հատկապես Արևելյան Եվրոպայի պետությունների քաղաքականության վրա։
Ռ. Հակոբյան. «Ես Մայդանի մասին չեմ երազում»

Руководитель парламентской фракции «Наследие» Рубен Акопян затрудняется давать оценки последним событиям на Украине.
«Украина оказалась в крайне тяжелой ситуации. Не завидую ни Украине, ни народу этой страны. Я не мечтаю о Майдане. То, что народ должен встать на защиту своих прав, однозначно, но столько жертв, сколько было там, нам не нужно», - отметил Акопян, добавив, что произошедшее на Украине в особенности отразится на политике стран Восточной Европы.
Рубен Акопян: «Я не мечтаю о Майдане»