Մեկը նախագահի աթոռը զավթելով խոսում է տարածքներ հանձնելու մասին, մյուսն էլ՝ ընդդիմադիր ձևանալով...
Սերժ Սարգսյան. 2010 թ. «Հայկական կողմի փոխզիջում կարող է դիտվել Ղարաբաղի շուրջ գտնվող այդ շրջանների վերադարձն Ադրբեջանին, իհարկե, պահպանելով Լեռնային Ղարաբաղն ու Հայաստանը կապող միջանցքը»: Արամ Զավենի Սարգսյան. 2014 թ. «Ու պիտի Ղարաբաղը հասկանա, որ իր անկախության համար պետք է որոշակի զիջումների գնա Ադրբեջանին, Ադրբեջանը հասկանա, որ իր խաղաղության, իր երկրի ընկալված լինելու համար պիտի զիջումների գնա ԼՂՀ իշխանություններին»: Լավ էլ իրար գտել են, չէ՞։ Մեկը նախագահի աթոռը զավթելով խոսում է տարածքներ հանձնելու մասին, մյուսն էլ, ընդդիմադիր ձևանալով, տակից Սերժին աջակցելով, նույնպես խոսում է զիջումների մասին: Սենց մարդիկ, մեծ հաշվով, սպանում են մեր երկիրը ոչ միայն տնտեսապես, այլև բարոյապես: Հասկացե՛ք՝ եթե Սպարապետի եղբայրը դոշ է ծեծում, թե հանձնենք հողերը, եթե մի կուսակցության ղեկավար, որի հզորացման հիմքերում կանգնած էր Սպարապետը, խոսում է տարածքներ հանձնելու մասին, ապա նշանակում է, որ բարոյապես է ոչնչանում մեր ազգը: Էս ստոր ռեժիմից ազատվելն իրոք որ դարձել է մեր ժողովրդի և պետության հետագա գոյության հարցը:
Սերժ Սարգսյան. 2010 թ. «Հայկական կողմի փոխզիջում կարող է դիտվել Ղարաբաղի շուրջ գտնվող այդ շրջանների վերադարձն Ադրբեջանին, իհարկե, պահպանելով Լեռնային Ղարաբաղն ու Հայաստանը կապող միջանցքը»:
Արամ Զավենի Սարգսյան. 2014 թ. «Ու պիտի Ղարաբաղը հասկանա, որ իր անկախության համար պետք է որոշակի զիջումների գնա Ադրբեջանին, Ադրբեջանը հասկանա, որ իր խաղաղության, իր երկրի ընկալված լինելու համար պիտի զիջումների գնա ԼՂՀ իշխանություններին»:
Լավ էլ իրար գտել են, չէ՞։ Մեկը նախագահի աթոռը զավթելով խոսում է տարածքներ հանձնելու մասին, մյուսն էլ, ընդդիմադիր ձևանալով, տակից Սերժին աջակցելով, նույնպես խոսում է զիջումների մասին: Սենց մարդիկ, մեծ հաշվով, սպանում են մեր երկիրը ոչ միայն տնտեսապես, այլև բարոյապես: Հասկացե՛ք՝ եթե Սպարապետի եղբայրը դոշ է ծեծում, թե հանձնենք հողերը, եթե մի կուսակցության ղեկավար, որի հզորացման հիմքերում կանգնած էր Սպարապետը, խոսում է տարածքներ հանձնելու մասին, ապա նշանակում է, որ բարոյապես է ոչնչանում մեր ազգը:

Серж Саргсян, 2010 год: «В качестве уступки с армянской стороны может рассматриваться возвращение Азербайджану этих районов вокруг Карабаха, кончено, при сохранении коридора, связывающего Карабах с Арменией».
Арам Завенович Саркисян, 2014 год: «Карабах должен осознать, что для своей независимости ему необходимо сделать ряд уступок Азербайджану. Азербайджан, конечно же, должен осознать, что мир он получит тогда, когда так же пойдет на уступки властям НКР».
Хорошая парочка, не так ли? Один, узурпировав кресло президента, говорит о территориальных уступках Азербайджану, другой, прикидываясь оппозиционером, поддерживает позицию Сержа Саргсяна. Эти люди убивают нашу страну не только экономически, но и морально. Поймите, когда брат Вазгена Саркисяна бьёт себя в грудь и заявляет, что «нужно сдать земли Карабаха», когда руководитель партии, у истоков формирования которой стоял Вазген Саркисян, рассматривает возможность сдачи армянских земель Азербайджану, создаётся ситуация, когда мы, как народ, морально вырождаемся.
Реальность такова, что освобождение от этого подлого режима стало вопросом сохранения государственности и национального самосознания.
Армен Микаэлян