Այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի նախագահը
Սերժ Սարգսյանի հրավերով փետրվարի 27-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են Գիորգի Մարգվելաշվիլի հանդիպումները Հանրապետության բարձրագույն ղեկավարության և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի հետ:
Հայաստանի և Վրաստանի նախագահների նեղ, ապա՝ երկու երկրների պատվիրակությունների անդամների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով բանակցություններից հետո Սերժ Սարգսյանը և Գիորգի Մարգվելաշվիլին ԶԼՄ-ի առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ հայտարարությամբ:
Վրաստանի նախագահը փետրվարի 27-ին կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին և հարգանքի տուրք կմատուցի անմեղ զոհերի հիշատակին:

Президент Грузии с официальным визитом посетит Армению
Сегодня президент Грузии Георгий Маргвелашвили по приглашению президента Армении Сержа Саргсяна с двухдневным официальным визитом посетит Ереван.
Как сообщили в пресс-службе главы армянского государства, запланированы встречи Маргвелашвили с высшим руководством Армении и Католикосом всех армян Гарегином II.
Президент Грузии посетит также Мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян «Цицернакаберд».