Վրաստանում ԱՄՆ դեսպանատան տվյալներով՝ Մեթյու Բրայզան արդեն ստանձնել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնը։ Իսկ ահա ըստ ադրբեջանական «DAY.AZ» գործակալության՝ Մեթյու Բրայզայի՝ Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանի կարգավիճակի հարցը դեռ որոշված չէ։
- Իմ՝ Ադրբեջանում դեսպան նշանակվելու հարցը դեռ որոշված չէ,- երկուշաբթի օրը ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Մեթյու Բրայզան։
Նա հավելել է, որ հաճույքով Կովկասում իր պարտականությունների կատարումը կշարունակեր, բայց դա ղեկավարությունն է որոշում։
Բրայզային արդեն նշանակե՞լ են

По данным посольства США в Грузии Метью Брайза получил назначение посла Соединенных Штатов Америки в Азербайджане. По сообщению азербайджанского агентства «DAY.AZ» статус посла США в Азербайджане Метью Брайзы пока не решен.
«Вопрос моего назначения на должность посла в Азербайджане пока не решен», - в понедельник во время брифинга сказал Метью Брайза.
Он также добавил, что с удовольствием продолжит выполнение своих обязанностей на Кавказе, «но это решает руководство».
Брайзу уже назначили?