Կլիչկոն, Յացենյուկը և Մերկելը բանակցել են
Ուկրաինայի ընդդիմադիր «ՈւԴԱՌ» կուսակցության առաջնորդ Վիտալի Կլիչկոն և «Բատկիվշչինա» խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Արսենի Յացենյուկը Գերմանիայում բանակցություններ են անցկացրել այդ երկրի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ։
Ինչպես գրում է «gazeta.ru»-ն, հանդիպումից հետո Կլիչկոն գոհունակություն է հայտնել բանակցությունների ընթացքից՝ հույս ունենալով, որ քաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու հարցում Ուկրաինան աջակցություն կստանա։
Յացենյուկն էլ հավելել է, որ Ուկրաինայի նոր կառավարությանը եվրոպացի գործընկերները պատրաստ են ամեն կերպ օժանդակել:
Նա նաև փոխանցել է Անգելա Մերկելի տեսակետը, որ ուկրաինացի պաշտոնյաների հանդեպ պատժամիջոցների կիրառումը պարտադիր չէ։
Մերկելը նաև դրական է համարել ցուցարարներին համաներումը և շեշտել ժամանակավոր կառավարություն ստեղծելու ու սահմանադրական բարեփոխումներ իրականացնելու անհրաժեշտությունը։

Кличко и Яценюк провели переговоры с Ангелой Меркель
Лидер украинской оппозиционной партии УДАР Виталий Кличко и глава парламентской фракции «Батькивщина» Арсений Яценюк провели переговоры с немецким канцлером Ангелой Меркель, передает РИА «Новости».
«Я очень доволен ходом переговоров и надеюсь, что Украина получит дальнейшую поддержку в разрешении политического кризиса», — сказал Кличко по итогам встречи.
«Все варианты обсуждаются, включая санкции», — добавил Яценюк. Он отметил, что европейские партнеры «готовы оказать помощь новому украинскому правительству».