Պուտինն ու Էրդողանը համաձայնության են եկել
«Հարավային հոսք» գազատարի շինարարությունը կսկսվի անմիջապես այն բանից հետո, երբ Թուրքիան բոլոր թույլտվությունները կտա շինարարության համար։ Այդ մասին հաղորդել է փոխվարչապետ Իգոր Սեչինը Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի և Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի միջև տեղի ունեցած բանակցություններից հետո։
-Վարչապետները համաձայնել են շինարարության սկսման հարցում,-նշել է Ռուսաստանի փոխվարչապետը։
Թուրքական կողմը ռուսական բանակցողներին հավաստիացրել է, որ բոլոր անհրաժեշտ թույլտվությունները թուրքական կողմի ղեկավարությունը կպատրաստի մինչև 2010թ. նոյեմբերի 1-ը։
-Եթե բոլոր թույլտվությունները կան, ինչո՞ւ ձգձգել,-ասել է Իգոր Սեչինն ու հավելել, որ շինարարությունը կսկսվի մոտակա ժամանակահատվածում։

Путин и Эрдоган пришли к согласию
Строительство газопровода «Южный поток» начнется практически сразу же после того, как Турция даст все разрешения на строительство. Об этом вице-премьер Игорь Сечин заявил по итогам переговоров премьер-министров России и Турции Владимира Путина и Реджепа Тайипа Эрдогана.
Премьеры согласовали вопрос начала строительства, отметил российский вице-премьер . Турецкая сторона заверила российских переговорщиков в том, что все необходимые разрешения со стороны турецкого правительства будут готовы до 1 ноября 2010 года. "Если все разрешения выданы, чего тянуть-то? - добавил Игорь Сечин. - В ближайшее время и начнется строительство".