Սահակաշվիլին չի կորցնում ՆԱՏՕ–ին անդամակցության հույսը
Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին հաղորդել է, որ իր երկիրը «շարունակելու է ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու ճանապարհը. քաղաքական այդ ուղեգծին այլընտրանք չկա»։
-Քաղաքական այս ուղեգիծն ընտրել է բնակչության զգալի մեծամասնությունը 2008թ. հունվարի 5-ի հանրաքվեի ժամանակ,-ասել է Սահակաշվիլին վրացական «Իմեդի» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում։-ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու քաղաքական ուղեգծի այլընտրանք կարող է լինել միայն Վրաստանի զինաթափումը և կապիտուլյացիան, ինչն անիմաստ է և անհնար։
Վրացական ընդդիմադիր կուսակցությունների մեծամասնությունը նույնպես սատարում է երկրի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելը։

Саакашвили не оставляет надежу на вступление в НАТО
Президент Грузии Михаил Саакашвили заявил, что его страна «продолжит путь на вступление в НАТО, этому курсу нет альтернативы».
«Этот курс выбран значительным большинством населения на плебисците 5 января 2008 года» - сказал Саакашвили в интервью тбилисской телекомпании «Имеди». «Альтернативой курса на вступление в НАТО может быть только разоружение и капитуляция Грузии, что немыслимо и невозможно».
Большинство грузинских оппозиционных партий также поддерживают курс на вступление страны в НАТО.