«Բարո՜վ եկար, սիրո՛ւն կռունկ»
Ինչպե՞ս է կոչվում կասկածելի արժեհամակարգով, կոնյունկտուրային մտածողությամբ, անսկզբունք սկզբունքայնությամբ ապրած, իր նախաձեռնություններում ու ստանձնած պաշտոններում միայն ձախողված անձը, ով երկրի ղեկավար դառնալու հավակնություններ ունի։ Անմիջապես մեկ բառով ճիշտ ձևակերպում գտնելը դժվար է:
Եվ եթե իրականությանը գոնե մի քիչ մոտ է տեղեկությունը, թե վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նախագահ դառնալու հավակնություններ ունի, մեզ բավականին «հետաքրքիր» զարգացումներ են սպասվում։
«Բարո՜վ եկար, սիրո՛ւն կռունկ»: Ամենայն անկեղծությամբ՝ ինչո՞ւ եք այդքան ատում ձեր երկիրը...
Սա արդեն Հիչքոքի ֆիլմերից է հիշեցնում. իրադարձությունները միայն դեպի վատն են զարգանում՝ ստանալով ողբերգական հանգուցալուծում։ Արտահայտությունը, թե՝ «Մեզ մոտ չկան բնական աղետներ. մեզ մոտ կա կառավարություն», լրիվ տարածվում է Հայաստանի այսօրվա իրականության վրա։ Բայց պարզվում է՝ սա դեռ վերջը չէ։
«Վերջը դուք դեռ կտեսնեք»,– մտածեց Տիգրան Սարգսյանն ու տեղում մոտը նախագահ դառնալու ցանկություն առաջացավ։ Սակայն ամեն ինչ այդքան էլ հեշտ չէ։ Եթե Հայաստանում օրենքները չեն գործում, դա դեռ չի նշանակում, որ բնության (ֆիզիկայի ու մետաֆիզիկայի) օրենքներն էլ են անհետացել։
Այն ամբողջ բացասականը, որը կուտակվեց գործող իշխանության օրոք, անհետ չի կորել, այն իրեն դեռ զգացնել կտա... Սրա՛ մասին մտածեք՝ մի կողմ դնելով ֆանտասմագորիկ ու վտանգավոր հավակնությունները։

Как можно назвать жившего сомнительными ценностями, принципиальной беспринципностью и конъюнктурным мышлением, провалившегося во всех своих начинаниях человека, который претендует на президентское кресло? Так сразу и не скажешь…
Если информация о том, что Тигран Саркисян претендует на пост главы государства, хотя бы отчасти соответствует действительности, нас ожидают довольно «примечательные» развития.
Это уже чем-то напоминает фильмы Хичкока, события в которых развиваются в худшую сторону, венчаясь трагическим финалом. Выражение «У нас нет стихийных бедствий – у нас есть правительство» полностью распространяется на сегодняшние реалии Армении. Однако выясняется, что это еще не всё.
«То ли еще будет», - подумал Тигран Саркисян, у которого на месте проснулось желание стать президентом. Однако всё не так просто. Если в Армении не действуют законы, это еще не означает, что статичны и законы природы (физики и метафизики). Всё то негативное, что накопилось за годы деятельности нынешних властей, не прошло бесследно – оно еще даст о себе знать… Подумайте об этом, оставив в стороне свои фантасмагоричные и опасные для всех притязания.