Սերժ Սարգսյանն այսօր պետական այցով կմենկի Չեխիա
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Չեխիայի Հանրապետության Նախագահ Միլոշ Զեմանի հրավերով, այսօր պետական այցով կմեկնի Չեխիայի Հանրապետություն: Պրահայում Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա Նախագահ Զեմանի հետ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Երկու երկրների նախագահների առանձնազրույցին կհաջորդեն ընդլայնված կազմով բանակցությունները, որոնց ավարտին նախատեսվում են մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանն ուղղված երկկողմ փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը և բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Միլոշ Զեմանի համատեղ մամուլի ասուլիսը: Հայաստանի և Չեխիայի նախագահները կմասնակցեն նաև հայ-չեխական գործարար համաժողովին:
Պետական այցի շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Չեխիայի սենատի նախագահ Միլան Շտեխի, վարչապետ Բոհուսլավ Սոբոտկայի, խորհրդարանի պատգամավորների պալատի նախագահ Յան Համաչեկի, Պրահայի քաղաքապետ Տոմաշ Հուդեչեկի, Չեխիայի հոգևոր առաջնորդ, Պրահայի Կարդինալ-արքեպիսկոպոս Դոմինիկ Կարդինալ Դուկայի հետ:

Серж Саргсян посетит Чехию с государственным визитом
Президент Армении Серж Саргсян по приглашению президента Чехии Милоша Земана сегодня отправится в Чешскую Республику с государственным визитом.Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
После встречи президентов пройдут переговоры в расширенном составе, по итогам которых предусматривается церемония подписания двусторонних документов, направленных на развитие и углубление сотрудничества между странами в ряде сфер. Запланирована также совместная пресс-конференция президентов по итогам переговоров. Президенты Армении и Чехии примут участие в армяно-чешском бизнес-форуме.
В рамках государственного визита президент Серж Саргсян встретится с председателем Сената парламента Чешской Республики Миланом Штехом, премьером Богуславом Соботкой, председателем Палаты депутатов Чехии Яном Хамачеком, мэром Праги Томашем Гудечеком, духовным лидером Чехии, Архиепископом Пражским кардиналом Домиником Дукой.