Տիգրան Սարգսյանը դժգոհ է իր նախարարներից և սպասում է Սերժ Սարգսյանի վերադարձին
Ըստ մեր ունեցած հավաստի տեղեկությունների, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հորդորել է իր նախարարներին անձամբ պատասխանել երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի քննադատություններին: «Հարիր չէ, երբ քննադատում են վարչապետին, իսկ կաբինետի անդամները լռում են»,- նշել է Տիգրան Սարգսյանը:
Սակայն նախարարները դժկամությամբ են ընդունել վարչապետի այս հորդորը, և նրանցից միայն Արմեն Մովսիսյանն ու Արմեն Աշոտյանն են արձագանքել: Եւ եթե Արմեն Աշոտյանի խոսքը ավելի շուտ հակասական բնույթ ուներ, ապա Արմեն Մովսիսյանի արձագանքը բացասական է ընկալվել նույնիսկ որոշ նախարարների մոտ, քանզի բոլորն էլ գիտեն, որ Արմեն Մովսիսյանի ծառայողական կարիերան սկսվել է հենց Ռոբերտ Քոչարյանի կառավարման ժամանակահատվածում: Եվ անկախ նրանից, թե ինչ է ասել նախարարը, շատերը նրա պահվածքը համարում են ոչ բարոյական:
Արմեն Մովսիսյանն էլ իր հերթին այս գործողությունները պայմանավորել է նրանով, որ երկրորդ նախագահի քննադատությունն ուղղակի առնչվում էր իր ոլորտին, ինչի պատճառով էլ նա ուղղակ չէր կարող չարձագանքել:
Նշենք նաև, որ Տիգրան Սարգսյանը ընդհանուր առմամբ դժգոհ է մնացել նախարարների պահվածքից և սպասում է Սերժ Սարգսյանի Հայաստան վերադարձին, որպեսզի այս խնդիրը բարձրացնի նրա առջև:

Тигран Саркисян недоволен своими министрами и ожидает возвращения Сержа Саргсяна
По имеющимся у сайта «zham.am» достоверным данным, Тигран Саркисян дал указание своим министрам лично ответить на критику со стороны второго президента РА Роберта Кочаряна. «Нехорошо, когда критикуют премьер-министра, а члены кабинета отмалчиваются», - заметил Тигран Саркисян.
Однако министры с трудом восприняли это указание премьер-министра. Из них только Армен Мовсисян и Армен Ашотян выполнили указание. И если слова Армена Ашотяна носили достаточно противоречивый характер, то реакция Армена Мовсисяна была негативно воспринята даже некоторыми министрами, поскольку всем известно, что карьера Мовсисяна началась именно при Роберте Кочаряне. И независимо от того, что именно сказал министр, его поведение многими было воспринято как аморальное.
В свою очередь, Армен Мовсисян объяснил свои действия тем, что критика второго президента напрямую касается его сферы, и не реагировать он просто не мог. Отметим также, что Тигран Саркисян в целом недоволен своими министрами и ждет возвращения Сержа Саргсяна, чтобы обсудить с ним эту проблему.