Հարավային Օսիայի վարչապետն ու կառավարությունը պաշտոնանկ են արվել
Հարավային Օսիայի նախագահ Էդուարդ Կոկոյտին հրամանագիր է ստորագրել՝ պաշտոնից ազատելով վարչապետ Ասլանբեկ Բուլացևին։ Նման որոշման պատճառը վարչապետի առողջական խնդիրներն են եղել։
«Ա. Բուլացևի պաշտոնանկության հետևանքով դադարեցվում են նաև Հարավային Օսիայի կառավարության լիազորությունները։ Կառավարության անդամներն իրենց պարտականությունները կիրականացնեն մինչև նոր կառավարության ձևավորումը»,- հայտարարել են նախագահի աշխատակազմից։

Премьер-министр и правительство Южной Осетии отправлены в отставку
Президент Южной Осетии Эдуард Кокойты подписал указ об освобождении от занимаемой должности премьер-министра республики Асланбека Булацева. Причиной подобного решения стало состояние здоровья премьера.
«В связи с освобождением Асланбека Булацева от занимаемой должности приостанавливаются полномочия правительства Южной Осетии. Члены правительства будут исполнять свои обязанности до того, как будет сформирован новый состав правительства республики», - сообщили в президентской администрации.