Արցախի նախագահ. «Մեր բանակը հանդիսանում է համայն հայության հպարտությունը»
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Պաշտպանության բանակի միավորումների և զորամասերի հրամանատարներին և 4-րդ պաշտպանական շրջանի անձնակազմին արժեքավոր նվերների հանձնման հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ մեր բանակը հանդիսանում է համայն հայության հպարտությունը, քանի որ նա պաշտպանում է ոչ միայն Արցախի սահմանները, այլև ողջ հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագան:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձրացումը, սպառազինության արդիականացումն այսուհետ էլ լինելու է մեր պետականաշինության առանցքային ուղղություններից մեկը:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է զինծառայողներին գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ, մաղթել անփորձանք ծառայություն, ուժ ու կորով, առողջություն և ամենայն բարիք:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян: «Наша армия является гордостью всего армянства»
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии вручения ценных подарков командирам соединений и воинских частей Армии обороны Арцаха и личному составу 4-го оборонительного района.
Как сообщает пресс-служба президента республики, в своем слове глава государства отметил, что наша армия является гордостью всего армянства, поскольку защищает не только границы Арцаха, но и достойное будущее всего армянского народа.
Саакян подчеркнул, что повышение боеспособности Армии обороны, модернизация вооружения и впредь будут одним из ключевых направлений нашего государственного строительства.
Бако Саакян поздравил военнослужащих с наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, пожелал им мирной, спокойной службы, силы и энергии, здоровья и всех благ.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, министр обороны Мовсес Акопян, председатель Контрольной палаты РА Ишхан Закарян, другие должностные лица.