ՀՀ ԱԻ նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 27-ի ժամը 08.00-ի դրությամբ ՀՀ բոլոր միջպետական և միջհամայնքային ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Դիլիջանի ոլորաններում, Սելիմի լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում առկա է մառախուղ:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը վարորդներին խորհուրդ է տալիս վերոնշյալ ճանապարհահատվածներով երթևեկել ձմեռային անվադողերով և միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար՝ մինչև 30 նստատեղ ունեցող ավտոմեքենաների համար` անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

По состоянию на 08:00 27 декабря все автодороги межгосударственного и республиканского значения в Армении в основном проходимы, сообщает пресс-служба МЧС.
Труднопроходима автодорога Сотк-Карвачар. Серпантины Дилижана и Селимский перевал местами покрыты гололедом.
МЧС Армении рекомендует водителям использовать зимние шины и пользоваться вышеуказанными дорогами лишь при острой необходимости.
Согласно сообщению Департамента ЧС МВД Грузии, дорога Степацминда-Ларс открыта для легковых транспортных средств и автобусов вместимостью не более 30 пассажиров, а для остальных машин – при наличии цепей на колесах.