Իրանը պատրաստ է մեկ տարվա ընթացքում միջուկային զենք ստեղծել
Իրանը զարգացրել է միջուկային զենք ստեղծելու իր տեխնոլոգիաները և սպասում է իր հոգևոր առաջնորդ այաթոլա Համենեիի ցուցումներին՝ սկսելու դրա արտադրությունը։ Այդ մասին հայտնել է The Times-ը՝ հղում կատարելով հետախուզական ծառայություններին։
Պարբերականի աղբյուրները հայտնել են, որ Իրանը 2003 թվականին ավարտել է հարստացված ուրանի ստեղծման հետազոտական ծրագիրը և կարող է մի տարվա ընթացքում պատրաստի ռումբ ստեղծել։

Иран усовершенствовал свои технологии для создания ядерного оружия и ждет только указания от духовного лидера аятоллы Хаменеи, чтобы начать его производство. Об этом сообщает газета The Times со ссылкой на разведывательные службы.
Источники газеты сообщили, что Иран завершил исследовательскую программу по созданию обогащенного урана в 2003 году и в течение года может создать готовую бомбу.
Иран готов создать ядерное оружие в течение года