Շաբաթ օրը՝ օգոստոսի 1-ին, Թեհրանի հեղափոխական դատարանում ընդդիմադիրների կողմնակիցների նկատմամբ դատական գործընթաց է սկսվել։ Նրանք մեղադրվում են Իրանում նախագահական ընտրություններից հետո բողոքի զանգվածային գործողություններ իրականացնելու համար։
Ինչպես հաղորդում է AFP-ն, մեղադրյալի աթոռին հայտնվել է 100 մարդ, ովքեր ընտրություններում սատարել են ընդդիմության թեկնածու Միր-Հոսեյն Մուսավիին և Մեհդի Քերուբիին, ինչպես նաև նախկին նախագահ Մուհամադ Խաթամիի կողմնակիցներին։
Իրանցի ընդդիմադիրներին դատաում են

1 августа в революционном суде Тегерана начался судебный процесс в отношении сторонников оппозиционеров. Они обвиняются в осуществлении массовых акций протеста после президентских выборов.
Как сообщает AFP, на скамье подсудимых оказались 100 человек, которые на выборах содействовали кандидату оппозиции Мир-Хосейну Мусави и Мехди Керуби, а также как сторонникам бывшего президента Мухамада Хатами.
Иранские оппозиционеры оказались в суде