ՀՀԿ փոխնախագահ. «Մաքսային միությունը մեր երազանքը չէ»
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար, ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ Հայաստանը շարունակելու է խորացնել համագործակցությունը Եվրոպայի հետ։
–Մենք արդեն երկու հատ «և» ունենք։ Եթե մի հատ էլ «և» լինի, մեկ է, էլի պիտի համագործակցենք,–ասել է նա՝ խոստովանելով, որ Մաքսային միությունն իրենց երազանքը չէ.
–Բայց այդտեղ մենք մեր շահն ենք տեսնում։Հայաստանի սուվերենության կորուստը ֆանատ գաղափար է, որը փորձում են շահարկել։
–Բայց այդտեղ մենք մեր շահն ենք տեսնում։ Հայաստանի սուվերենության կորուստը ֆանատ գաղափար է, որը փորձում են շահարկել։

Таможенный союз не был нашей заветной мечтой – зампредседателя РПА
Армения продолжит углублять свои отношения с Европой. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил руководитель парламентской фракции РПА, зампредседателя одноименной партии Галуст Саакян.
«У нас уже есть два «и». Если будет еще одно, то мы станем сотрудничать и с ним», - отметил он, признавшись, что вступление в Таможенный союз не было их заветной мечтой.
«Однако здесь мы видим свои интересы. Просто некоторые зацикленные на идее суверенитета пытаются спекулировать на эту тему», - считает Саакян.