Գալուստ Սահակյանը Սարգսյան–Ալիև հանդիպումը հերթականը չի համարում
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը ՀՀ և Ադրբեջանի նախագահների այսօր կայանալիք հանդիպումը դրական է գնահատում։
–Որևէ հանդիպում հերթականը չի լինում: Դրանք հետևանքներ են ունենում՝ տարածաշրջանում խաղաղությունն առաջին պլան մղելու առումով,-այսօր հրավիրված ասուլիսում նշել է Գ. Սահակյանը՝ հավելելով, որ այսօրվա հանդիպման ժամանակ քննարկվելու են Մադրիդյան սկզբունքների 6 կետերը։
Եթե մենք մտածենք՝ Ալիևը կգա ու կասի՝ դուք ճիշտ եք, Ղարաբաղը ճանաչում ենք որպես պետություն, իհարկե չի կարող նման բան լինել,-հավելել է նա:

Галуст Саакян не считает встречу Саргсян-Алиев очередной
Предстоящую встречу президентов Армении и Азербайджана руководитель парламентской фракции РПА Галуст Саакян оценивает положительно.
«Не бывает очередных встреч. Они играют свою важную роль в плане утверждения мира в регионе», - отметил во время пресс-конференции Саакян, добавив, что на сегодняшней встрече будут обсуждаться 6 пунктов Мадридских принципов.
«Если будем думать, что Алиев придет и заявит, что признает независимость Карабаха, то этого, конечно же, не будет», - подчеркнул руководитель фракции РПА.