Տիգրան Սարգսյանը կմեկնի Բրյուսել
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 23-24-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսելում մասնակցելու Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթաժողովին:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է պայմանագրի ստորագրում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և «Գլոբալ Մեդիքալ Սոլյուշնս» («Global medical solutions») փակ բաժնետիրական ընկերության միջև:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը, Հայաստանի Ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Тигран Саркисян отбудет в Брюссель
Премьер-министр РА Тигран Саркисян отправится с рабочим визитом в Брюссель для участия в саммите Европейской народной партии (ЕНП) 23-24 октября, сообщает пресс-служба правительства Армении.
В рамках визита планируется подписание соглашения между правительством, министерством экономики Армении и компанией «Global medical solutions».
В состав делегации вошли руководитель аппарата правительства-министр Ваче Габриелян, министр экономики Ваграм Аванесян, министр образования и науки Армен Ашотян, депутат парламента Артак Закарян и исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении Арман Хачатрян.