Պեդոֆիլիան և «կամուֆլյաժային» PR–ը
Պեդոֆիլ խորհրդական ունեցած և բանակում չծառայած Տիգրան Սարգսյանը երեկ կամուֆլյաժ էր հագել ու կրակում էր։ Բարեբախտաբար, զոհեր և վիրավորներ չկան։ Մինչդեռ կարող էին լինել։
Ինչպես հայտնի է, Տիգրան Սարգսյանն անցած տարի որսի էր գնացել ու կրակել։ Արդյունքում ոտքից վիրավորվել էր իր թիկնապահներից մեկը։ Դժվար է ասել, թե արդյոք այդ պահին հարբա՞ծ է եղել վարչապետը, թե՞ ոչ, բայց փաստն այն է, որ նա որսի կայֆերի ժամանակ հաշմանդամ էր սարքել Արմեն անունով իր թիկնապահին։
Իրավապահներն այդ ամենը, բնականաբար, կոծկեցին։ Քրեական գործ չհարուցվեց։ «Անկախ» լրատվամիջոցներն էլ իրենց էշի տեղ դրեցին ու չանդրադարձան այդ թեմային՝ շարունակելով պայքարել հոռի բարքերի և «օլիգարխիայի» դեմ։
Այդ և մի շարք այլ հանգամանքներ հաշվի առնելով՝ կարող ենք ասել, որ Տիգրան Սարգսյանն անպատժելիության խորհրդանիշն է։ Մարդը կրակում ու հաշմանդամ է սարքում առողջ երիտասարդին, բայց պատասխան չի տալիս։ Օֆշորային մեքենայություններով է զբաղվում, բայց տերտերական առոգանությամբ շարունակում է իր դեմագոգիան։ Բյուջեն «ատկատահան» է անում և իր բարեկամներին «տենդերներում» հաղթել տալիս, բայց իրավապահները չեն թակում նրա դուռը։ Պետության ու սերունդների հաշվին մի քանի միլիարդ դոլար վարկ է մսխում, բայց մնում է իր տեղում։ Շուրջ 300 հազար ՀՀ քաղաքացու համար արտագաղթի պայմաններ է ստեղծում, բայց դեռ սոսնձված է վարչապետի աթոռին։
Ըստ ամենայնի՝ Սերժ Սարգսյանի համար տիգրանատիպ ենթական պարզապես գտածո է, քանզի ավելի վարկաբեկված մարդ դժվար է գտնել։ Անգամ Սերժ Սարգսյանի համեմատ նա շահեկան դիրքերում չի հայտնվում։ Դա է պատճառը, որ ՀՀԿ ղեկավարը Տ. Սարգսյանին հանդուրժում է։ Հետո՞ ինչ, որ վարչապետը տևական ժամանակ պեդոֆիլից է խորհուրդներ ստացել։ Կարևորը, որ «մեկ օլիգարխի տնտեսության» կառուցումն ավարտին հասցվի։
Հ.Գ.։ Երեկ այնպիսի տղաներ էին կամուֆլյաժ հագել, որ մի պահ թվաց, թե ՀՀ ՊՆ–ն որոշել է իգական սեռի ներկայացուցիչներին էլ զորակոչել բանակ կամ էլ զինվորական հագուստով բազմազանության երթ կազմակերպել։

Педофилия и «камуфляжный» пиар
Имевший в советниках педофила и не служивший в армии Тигран Саркисян вчера надел камуфляж и стрелял из оружия. К счастью, жертв и пострадавших нет. А они, как известно, могли быть.
Напомним, что в прошлом году Тигран Саркисян поехал на охоту, где тоже стрелял из оружия. В результате, ранение получил один из его охранников. Трудно сказать, был ли в этот момент премьер пьян, но фактом остается то, что во время своих охотничьих кайфов он оставил в инвалидах телохранителя по имени Армен.
Правоохранительные органы, естественно, замяли всё это. Уголовного дела возбуждено не было. «Независимые» же СМИ прикинулись дурачками и даже не обратились к данной теме, продолжив бороться с дурными нравами и «олигархией».
Учитывая это и несколько других обстоятельств, можем утверждать, что Тигран Саркисян является символом безнаказанности. Человек ранит и оставляет в инвалидах молодого парня, но не несет за это ответственности. Тот же человек занимается оффшорными махинациями, но с интонацией священника продолжает свою демагогию. Он повергает бюджет в «откаты» и обеспечивает своим родственникам выигрыши государственных тендеров, но правоохранители не стучатся ему в дверь. Он растрачивает взятые за счет будущих поколений кредиты на несколько миллиардов долларов, но продолжает оставаться на своем посту. Он создает для 300 тыс. граждан все условия для эмиграции, но остается приклеенным к премьерскому креслу.
Судя по всему, подчиненный вроде Тиграна является для Сержа Саргсяна просто находкой, так как найти более дискредитированную личность ему вряд ли удастся. Даже по сравнению с Сержем он выглядит в худшем свете. Именно поэтому руководитель РПА и терпит Тиграна. Подумаешь, что премьер долгое время получал советы от педофила. Главное, чтобы построение «экономики одного олигарха» было доведено до логического завершения.
P.S. Вчера камуфляж надели такие ребята, что на какой-то момент показалось, будто Минобороны решило призвать в армию представительниц женского пола или организовать гей-перад в военной форме.