Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի անկախության օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 20-ին, շնորհավորական հեռագիր է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության նախագահ Լեոնիդ Տիբիլովին՝ Հանրապետության օրվա առթիվ:
Հեռագրում ասված է.
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հարավային Օսիայի ողջ ժողովրդին` Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
Ծանր փորձություններով լի այս տարիների ընթացքում Հարավային Օսիայի Հանրապետությունն աշխարհին ցույց է տվել ազատ ապրելու իր վճռականությունը` ապացուցելով, որ հաջողությամբ է հաղթահարում դինամիկ զարգացող անկախ պետություն կառուցելու ճանապարհին բոլոր դժվարությունները:
Վստահ եմ, որ բարեկամության եւ սերտ համագործակցության հարաբերություններն այսուհետ էլ կնախանշեն հետագա փոխգործակցությունը մեր երկրների եւ ժողովուրդների միջեւ:
Մեկ անգամ եւս ընդունեք իմ սրտագին շնորհավորանքներն ազգային տոնի առթիվ: Խաղաղություն եւ բարգավաճում եմ մաղթում եղբայրական Հարավային Օսիայի Հանրապետությանը, Ձեզ՝ հաջողություններ անկախ պետականության հետագա զարգացման եւ ամրապնդման ճանապարհին»:

Бако Саакян направил поздравительную телеграмму в связи с Днем независимости Южной Осетии
20 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительную телеграмму президенту Республики Южная Осетия Леониду Тибилову. В телеграмме говорится:
«От имени властей, народа Нагорно-Карабахской Республики и от себя лично поздравляю Вас и весь народ Южной Осетии с Днем Республики.
За эти годы нелегких испытаний Республика Южная Осетия продемонстрировала миру твердую решимость жить свободно, доказав, что успешно преодолевает все сложности на пути построения динамично развивающегося независимого государства.
Уверен, что отношения дружбы и тесного сотрудничества и впредь будут определять связи между нашими странами и народами.
Еще раз примите мои искренние поздравления по случаю национального праздника. Мира и процветания братской Республике Южная Осетия, успехов Вам на пути дальнейшего развития и укрепления независимой государственности!».