Այսօր լրանում է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի պաշտոնավարման ժամկետը։ Նա չի վերանշանակվի իր պաշտոնում, քանի որ երեկ արդեն ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրաժեշտի հանդիպում ունեցավ Աղվան Հովսեփյանի հետ։
Շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի հավանական թեկնածուներն են ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, ՀՀ զինվորական դատախազ Գևորգ Կոստանյանը և ԱԽՔ Արթուր Բաղդասարյանը։
Գլխավոր դատախազի հարցին խորհրդարանը, ըստ ամենայնի, կանդրադառնա առաջիկա քառօրյայում, ինչի մասին սեպտեմբերի 12–ին տեղի ունեցած ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողներին ասաց այդ կուսակցության մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
ՀՀ գլխավոր դատախազի հավանական թեկնածուները

Наиболее вероятные кандидаты на пост генпрокурора РА
Сегодня истекает срок полномочий генпрокурора РА Агвана Овсепяна. Он не будет переназначен на своем посту, поскольку накануне президент РА Серж Саргсян провел с ним прощальную встречу.
Согласно муссируемым в СМИ слухам, наиболее вероятными кандидатами на пост генпрокурора РА являются председатель Парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам Давид Арутюнян, военный прокурор РА Геворг Костанян и секретарь СНБ Артур Багдасарян.
К вопросу кандидатуры нового генпрокурора Национальное собрание, по всей видимости, обратится на следующей неделе, в ходе очередного заседания четырехдневки парламента.