Դանիայի հավաքականի մարզիչը ներողություն է խնդրել իր համեմատության համար
Դանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մորտեն ներողություն է խնդրել նախօրեին Երևանում արած իր հայտարարության համար: Օլսենըհունիսի 11-ին Կոպենհագենում Հայաստանի հավաքականից 0:4 հաշվով կրած պարտությունը համեմատել էր 2001թ. սեպտեմբերի 11-ին Նյու Յորքում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետ: «Ներողություն եմ խնդրում նման համեմատության համար: Անելով այդ հայտարարությունը՝ ես վիրավորել եմ որոշ մարդկանց»,-մարզչի խոսքերն է մեջբերում Դանիայի ֆուտբոլային միության «Թուիթթերի» էջը:
Դանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մորտեն ներողություն է խնդրել նախօրեին Երևանում արած իր հայտարարության համար: Օլսենը հունիսի 11-ին Կոպենհագենում Հայաստանի հավաքականից 0:4 հաշվով կրած պարտությունը համեմատել էր 2001թ. սեպտեմբերի 11-ին Նյու Յորքում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետ: «Ներողություն եմ խնդրում նման համեմատության համար: Անելով այդ հայտարարությունը՝ ես վիրավորել եմ որոշ մարդկանց»,-մարզչի խոսքերն է մեջբերում Դանիայի ֆուտբոլային միության «Թուիթթերի» էջը:

Главный тренер сборной Дании извинился за скандальные высказывания
Главный тренер сборной Дании по футболу Мортен Ольсен принес извинения за скандальные заявления, сделанные в ходе пресс-конференции, состоявшейся перед матчем отборочного турнира чемпионата мира-2014 против Армении. Вспоминая о домашнем поражении от армян в предыдущей встрече (0:4), Ольсен сравнил этот разгром с террористической атакой на Нью-Йорк 11 сентября 2001 года.
«Приношу свои извинения за подобное сравнение. Сказав это, даже с оговорками, я по неосторожности задел чувства пострадавших тогда людей», - цитирует тренера Дании официальный «Twitter» Датского футбольного союза.
Напомним, что матч Армения–Дания состоится сегодня на стадионе «Раздан». Начало – в 20:00 по ереванскому времени.