Բողոքի ցույց և երթ՝ ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի հայտարարության
Այսօր՝ ժամը 14:00-ին, Պռոշյան-Դեմիրճյան խաչմերուկի մոտ գտնվող Եվրամիությաններկայացուցչությանդիմացնախատեսվում է բողոքի գործողություն իրականացնել՝ ընդդեմ Մաքսային միությանը միանալու ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայտարարության։ Այս միջոցառման կազմակերպիչները «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում ստեղծված «Սերժի որոշումը Հայաստանի որոշումը չէ» էջում ընդգծում են.
Սեպտեմբերի 11–ին՝ժամը 15.00–ին էլ «Հայազն» կուսակցությունն է նախատեսում բողոքի երթ անցկացնել ՀՀ կառավարությանշենքիմոտից դեպի Բաղրամյան 26՝ նախագահական նստավայր:
Այսօր՝ ժամը 14:00-ին, Պռոշյան-Դեմիրճյան խաչմերուկի մոտ գտնվող Եվրամիության ներկայացուցչության դիմաց նախատեսվում է բողոքի գործողություն իրականացնել՝ ընդդեմ Մաքսային միությանը միանալու ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայտարարության։ Այս միջոցառման կազմակերպիչները «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում ստեղծված «Սերժի որոշումը Հայաստանի որոշումը չէ» էջում ընդգծում են.
«Սերժ Սարգսյանի՝ Մաքսային միություն մտնելու հայտարարությունը չի հանդիսանում ՀՀ քաղաքացիների ցանկության արտացոլում»։
Սեպտեմբերի 11–ին՝ ժամը 15.00–ին էլ «Հայազն» կուսակցությունն է նախատեսում բողոքի երթ անցկացնել ՀՀ կառավարության շենքի մոտից դեպի Բաղրամյան 26՝ նախագահական նստավայր:

Шествие и акция протеста против решения Сержа Саргсяна
Сегодня в 14:00 перед зданием Представительства ЕС в Армении (около перекрестка улиц Прошяна и Демирчяна) пройдет акция протеста в связи с решением Сержа Саргсяна о присоединении Армении к Таможенному союзу. Организаторы акции отмечают, что подобное решение Саргсяна не отражает волеизъявления граждан РА.
Кроме того, 11 сентября в 15:00 планируется организованное партией «Айазн» шествие протеста от здания Правительства РА к президентской резиденции.